Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se vydaly na příměstském táboře v Muzeu Beskyd po stopách zbojníků

Týden plný objevů, poznání a her. Přesně to si připravili v Muzeu Beskyd pro děti v rámci příměstského tábora s názvem Po stopách zbojníků. Děti absolvovaly návštěvy expozic, výstav i celodenní exkurzi na hrad Hukvaldy. A nechyběly ani drobné rukodělné práce.

Druhé nádvoří frýdeckého zámku zaplnila každý den skupinka dětí ve věku od 7 do 12 let. Zdejší muzejní historikové si pro ně připravili nabitý program.

Marek Weissbrod, lektor odborných kurzů: "Příměstský tábor Muzea Beskyd pořádáme podruhé. Poprvé to bylo v roce 2019, kdy jsme to vyzkoušeli. A bylo to na muzejní téma, kdy se seznamovali s prací jednotlivých muzejních úseků. A potom nám to na dva roky zhatil covid. A teďka to máme zaměřené právě na téma zbojníka Ondráše, takže se učí a poznávají dovednosti zbojníků i ty činnosti z toho vycházející."
Kateřina Peková, správce sbírek, historik: "Každý den pro děti připravuje jiné oddělení z muzea. Dnes tedy připravujeme my, společenskovědníci. Děti jsme chtěli seznámit s tím jak takový Zbojník v tom 18. století, 17. století vypadal. Takže jsme si nejdříve ukazovali oblečení, v podstatě takový kroj, ukázali jsme dětem pušky z 18. století, mohly si na ně sáhnout."

Děti se na zámku scházely každé ráno v 8:00 hodin a až do odpoledne o ně bylo postaráno.

Kateřina Peková, správce sbírek, historik: "Samozřejmě zajištěna je i svačinka. Lektoři jdou s dětmi na oběd, který máme zajištěný. Po odpoledním bloku si pro ně zase rodiče kolem 4. hodiny přijdou."
Marek Weissbrod, lektor odborných kurzů: "V pondělí jsme začali takovými seznamovacími úkoly. Navštívili jsme výstavu šmodrchání, kde si mohly vytvářet provázky, stužky a různé takové věci. Nějaké sportovní aktivity, dneska to pokračovalo šitím kožených váčků. A třeba zítra máme v plánu návštěvu hradu Hukvaldy, kde opět naši kolegové mají připravené zbojnické téma."
Kateřina Peková, správce sbírek, historik: "Pak si začaly šít takové taštičky nebo váčky na peníze nebo na lup zbojníka. A využijí to hned odpoledne při různých zbojnický hrách."
Anketa: 1.) "Vyrobil jsem pytlík a potom jsem vyrobil obrázek." - A na co ten pytlíček budeš mít? - "Na peníze." 2.) "Udělali jsme čtverec, na kůži jsme to vystřihli to jsme sešili, pak jsme tam dali kolečko dolů, které jsme k tomu také sešili. Pak se tam udělaly dírky a přes ně jsme dali provázek, aby to šlo i zavázat."
Marek Weissbrod, lektor odborných kurzů: "My si myslíme, že je to užitečná aktivita. Že právě ty děti se jednak navzájem poznají, seznámí se se zámkem, zase s trošku jinými činnostmi, než je třeba pro ně běžné. A doufám že je to baví."

V rámci dalších zajímavých akcí má muzeum na celé léto naplánovány například Dětské prohlídky nebo Kostýmové prohlídky Zámeckého okruhu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMedela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Futurel.cz s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail