Stejný počet výjezdů na bruslích jako bylo letos teplých dnů má na kontě 28letá Erika z Frýdku-Místku. Patří k prvním bruslařům, kteří část nově vybudované dráhy pokřtili svými bruslemi.
Erika jezdí na in line bruslích dva roky. Občas si užije nějaký ten karambol, ze kterého si odnese modřinu, ale dráhu hodnotí jako nejlepší ve městě.
Erika Helisová, bruslařka: "Kolem řeky se jezdit ještě docela dá. Ale je tam špatný chodník. Tady je to rovné a úplně perfektní na brusle."
1,5 kilometrová trasa byla dokončena relativně nedávno a právě nyní už na ní probíhají poslední úpravy. Martin Jurák, pracovník: "Za pomocí stroje, bagrů, rukama, dokončujeme terénní úpravy."
Celá bruslařská dráha u Olešné ale ještě zdaleka dokončena není. Petr Rafaj, předseda Regionu Beskydy: "Dnes je jedna třetina hotova a ty další dvě třetiny by se měly dokončit v průběhu letošního, možná z části příštího roku a v příštím roce by měl být onen in line okruh hotov. Takový bezpečný kus stezky uvnitř města dosud nebyl."
Druhá část okruhu povede od rybníku k hrázi. Celkové náklady na vybudování stezky činí asi 35 milionů korun. Dráha slouží už nyní nejen bruslařům, ale yužívají ji také cyklisté a pěší turisté.
Anketa, bruslaři, pěší: 1. "Po té opravě je to nádherné." 2. "Jsempřekvapena, že město má na takovou širokou cestu. Ale je to pěkné." 3. "Máme malé dítě, teď jsme mu koupili motorku, takže využíváme."
Zatraktivnění okolí Olešné inspirovalo také Beskydské informační centrum. Jeho vedení přemýšlí o výrobě propagačních materiálů rekreační zóny Olešná.
Monika Konvičková, ředitelka BIC: "Tím bychom chtěli rozšířit nabídku a připravit pro návštěvníky, kteří se k nám chystají ucelenou nabídku rekreační zóny Olešná, kde budou představeny jednotlivé sportovní atraktivity a možnosti sportovního vyžití."
V katalogu by se pak turista dozvěděl o letních i zimních možnostech na Olešné. V tuto chvíli se o nápadu jedná.