Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Apel vedení Českého Těšína na ministerstva kvůli stojícím kamionům zabral, fronty zmizely

Díky systematickému apelu vedení Českého Těšína na kompetentní orgány včetně několika ministerstev zmizely několikakilometrové fronty kamionů Chotěbuzi a to doslova ze dne na den. Posílen byl počet pracovníků, kteří kamiony odbavují nově ve čtyřech pruzích.

Ještě ve středu dopoledne se na hranicích s Polskem v Chotěbuzi tvořily několikakilometrové fronty kamionů. Starostka Českého Těšína společně s dalšími samosprávami v pohraničí na tuto situaci upozornila ministerstvo vnitra, zahraničí i dopravy.

"Byl odeslán dopis na příslušná ministerstva vnitra, dopravy i zahraničních věcí, se situací byl alespoň seznámen přes sekretariát i pan premiér,” řekla starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková.

Zdržení se dělo kvůli vyplňování dokumentů řidičů. Ze dne na den se ale díky těmto výzvám situace výrazně zlepšila

 "Po intervenci směrem k ministerstvu došlo k posílení počtu pracovníků, kteří obsluhují tento hraniční přechod a bylo rozšířeno čtyřpruhové odbavování, tím pádem ta kontinuita a rychlost se zásadním způsobem zlepšila," vysvětlil místostarosta Českého Těšína Vít Slováček.  

Bez zdržení je přecházení za hranice pěších osob, které pracují v příhraničí. Kontroly vykonávají jak policisté, tak vojáci. Bezproblémově také funguje široká škála sociálních služeb.

"Posiluje se pečovatelská služba, donáška potravy, lidé, kteří jsou v osamocení ve vysokém věku jsou službami plně zajišťováni," řekla Jana Rodáková, vedoucí Odboru sociálního města Český Těšín. 

 Využívat mohou tito lidé i zřízenou kontaktní linku - 603 433 470.

" Je to velká zkouška občanské uvědomělosti, ale zároveň obrovské humanity, pravidelně se ozývají občané, jakým způsobem mohou pomoci. Děkujeme, děkujeme všem," uzavřela starostka.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků