Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V soukromém psychiatrickém zařízení v Třinci potvrzen koronavirus

Do soukromého psychiatrického zařízení CNS Centrum v Třinci se dostal koronavirus. Celá budova je v karanténě a připravuje se testování všech zaměstnanců i pacientů.

Nemoc byla potvrzena na základě testu u jednoho z pacientů. "Byl testován po přijetí na naší kliniku v rámci vstupních odběrů na COVID-19, které jsou nyní prováděny všem přijímaným pacientům molekulárním testem PCR. Vyjma COVID-19 pozitivity, nebyl epidemiologicky rizikový a nevykazoval žádné známky nákazy," sdělil televizi Polar v pondělí dopoledne primář kliniky David Polednik.

Informaci o výsledku testu se klinika dozvěděla v sobotu od hygieniků, pacienta okamžitě izolovala a ještě ten den přeložila na Psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, které je vyčleněné pro pozitivní či epidemiologicky rizikové psychiatrické pacienty. Klinika už v minulosti zavedla řadu opatření, která mají za cíl snižit riziko přenosu nákazy. "Již měsíc jsou zakázány na lůžkovém oddělení návštěvy a vstup veškerých cizích osob je omezen. Budova je uzamčena a pacienti nesmí opouštět své oddělení. Opatření se týkají také jakéhokoliv vzájemného shlukování pacientů, zvýšených hygienických opatření, pravidelného měření teploty a povinného používání ochranných pomůcek," doplnil primář.

Privátní psychiatrická a psychosomatická klinika v Třinci je soukromým zdravotnickým zařízením s kapacitou 50 lůžek a má 48 zaměstnanců. Celá budova kliniky je v karanténě a připravuje se testování všech zaměstnanců i pacientů. Centrum se nachází v areálu krajské nemocnice, kde má pronajaté prostory. "V současné době je klinika v karanténě, je provedena ohnisková dezinfekce a veškeré další opatření dle doporučení KHS. V neděli byli testování všichni, kteří byli s pozitivním pacientem v kontaktu, jednalo se o 20 pracovníků a 7 pacientů. Testování dalších pracovníků a pacientů bude probíhat v příštích dnech," uzavřel David Polednik.

V sobotu byly zveřejněny výsledky testů v Domově pro seniory Důstojnost v Nýdku u Třince. "Všechny výsledky vyšly negativní. To znamená, že všichni klienti i zaměstanci jsou v pořádku, nikdo nemá v tuto chvíli potvrzeno onemocnění COVID-19. Dle současného nařízení ministerstva zdravotnictví budeme klienty i zaměstnance nadále pravidelně testovat metodou rychlotestu ve čtrnáctidenním intervalu," informoval na svém webu Domov Důstnojnost.

Z rozhodnutí epidemiologa tam byly ve čtvrtek 9. dubna preventivně provedeny odběry u 217 lidí. "Celkem musely být odebrány vzorky 164 klientům domova a více než pěti desítkám zaměstnancům," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Jednalo se přitom o první zásah, se kterým moravskoslezským záchranářům pomáhali zdravotníci Armády České republiky.

Zdravotníci ve spolupráci s armádou odebrali přes 200 vzorků v domově pro seniory v Nýdku

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy