Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V soukromém psychiatrickém zařízení v Třinci potvrzen koronavirus

Český Těšín |

Do soukromého psychiatrického zařízení CNS Centrum v Třinci se dostal koronavirus. Celá budova je v karanténě a připravuje se testování všech zaměstnanců i pacientů.

Nemoc byla potvrzena na základě testu u jednoho z pacientů. "Byl testován po přijetí na naší kliniku v rámci vstupních odběrů na COVID-19, které jsou nyní prováděny všem přijímaným pacientům molekulárním testem PCR. Vyjma COVID-19 pozitivity, nebyl epidemiologicky rizikový a nevykazoval žádné známky nákazy," sdělil televizi Polar v pondělí dopoledne primář kliniky David Polednik.

Informaci o výsledku testu se klinika dozvěděla v sobotu od hygieniků, pacienta okamžitě izolovala a ještě ten den přeložila na Psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, které je vyčleněné pro pozitivní či epidemiologicky rizikové psychiatrické pacienty. Klinika už v minulosti zavedla řadu opatření, která mají za cíl snižit riziko přenosu nákazy. "Již měsíc jsou zakázány na lůžkovém oddělení návštěvy a vstup veškerých cizích osob je omezen. Budova je uzamčena a pacienti nesmí opouštět své oddělení. Opatření se týkají také jakéhokoliv vzájemného shlukování pacientů, zvýšených hygienických opatření, pravidelného měření teploty a povinného používání ochranných pomůcek," doplnil primář.

Privátní psychiatrická a psychosomatická klinika v Třinci je soukromým zdravotnickým zařízením s kapacitou 50 lůžek a má 48 zaměstnanců. Celá budova kliniky je v karanténě a připravuje se testování všech zaměstnanců i pacientů. Centrum se nachází v areálu krajské nemocnice, kde má pronajaté prostory. "V současné době je klinika v karanténě, je provedena ohnisková dezinfekce a veškeré další opatření dle doporučení KHS. V neděli byli testování všichni, kteří byli s pozitivním pacientem v kontaktu, jednalo se o 20 pracovníků a 7 pacientů. Testování dalších pracovníků a pacientů bude probíhat v příštích dnech," uzavřel David Polednik.

V sobotu byly zveřejněny výsledky testů v Domově pro seniory Důstojnost v Nýdku u Třince. "Všechny výsledky vyšly negativní. To znamená, že všichni klienti i zaměstanci jsou v pořádku, nikdo nemá v tuto chvíli potvrzeno onemocnění COVID-19. Dle současného nařízení ministerstva zdravotnictví budeme klienty i zaměstnance nadále pravidelně testovat metodou rychlotestu ve čtrnáctidenním intervalu," informoval na svém webu Domov Důstnojnost.

Z rozhodnutí epidemiologa tam byly ve čtvrtek 9. dubna preventivně provedeny odběry u 217 lidí. "Celkem musely být odebrány vzorky 164 klientům domova a více než pěti desítkám zaměstnancům," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Jednalo se přitom o první zásah, se kterým moravskoslezským záchranářům pomáhali zdravotníci Armády České republiky.

Zdravotníci ve spolupráci s armádou odebrali přes 200 vzorků v domově pro seniory v Nýdku

Nahlásit chybu


K tématu

Krnovská nemocnice zahájila očkování nejnovější vakcínou proti covidu-19

14. října 2023 11:02 | Krnov | Jiří Cileček

Krnovská nemocnice nabízí opět možnost očkování proti onemocnění covid-19. Zájemci o očkování se nemusí předem objednávat, v infekční ambulanci SZZ Krnov bude pro ně vyhrazen pravidelný termín – vždy ve středu v čase 7:30–9:00.

Covidový dotační podvod na Karvinsku, muž neoprávněně dostal 19 milionů

12. května 2023 9:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Zhruba 19 milionů korun - to je suma, kvůli které krajští kriminalisté trestně stíhají 49letého muže z Karvinska. Podle informací policie jde o dotační podvod související s dotacemi a kompenzacemi v období covidových opatření.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Karvinské kino Centrum otevřelo zázemí filmovým nadšencům

K 60. výročí založení karvinského městského domu kultury měli filmoví fanoušci možnost nahlédnout do zázemí kina Centrum. Dostali se ke konstrukci za plátno, prohlédli si akustiku i kabinu promítačů.

AZ Havířov bojuje ve finále o postup do 1. ligy, fanoušci jsou nadšení

Klubu i fanouškům se splnil sen. AZ bojuje ve finále o postup do první ligy. Stav po druhém zápase je 1:1. Tým nyní čekají dva zápasy v Chomutově.

Spolek Velká náruč z Horní Suché oslavil Mezinárodní den Romů

Spolek Velká náruč z Horní Suché se každoročně připojuje k Mezinárodnímu dni Romů. Svátek je přehlídkou romské kultury a zvyků. I v letošním roce spolek připravil pro veřejnost bohatý program.

Muzeum Těšínska chystá opravu životického památníku

18. dubna 2024 20:09 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

18. dubna 2024 12:44 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Opilý ujížděl policii a v Havířově srazil chlapce, na krku má obecné ohrožení

18. dubna 2024 8:21 | Havířov | Jiří Cileček

Loni v září několik kilometrů zběsile ujížděl policistům. Byl opilý a bez řidičáku. Ohrozil mnoho lidí a v Havířově nakonec srazil chlapce u přechodu pro chodce. Policie dlouho prověřovala, kolik lidí celkem ohrozil a nyní případ překvalifikovala. 53letý muž byl obviněn z obecného ohrožení a nyní mu hrozí až 8 let vězení.

V soukromém psychiatrickém zařízení v Třinci potvrzen koronavirus
Vydáno 12. dubna 2020 12:29, Český Těšín, Jiří Cileček
Do soukromého psychiatrického zařízení CNS Centrum v Třinci se dostal koronavirus. Celá budova je v karanténě a připravuje se testování všech zaměstnanců i pacientů.

ilustrační foto

Nemoc byla potvrzena na základě testu u jednoho z pacientů. "Byl testován po přijetí na naší kliniku v rámci vstupních odběrů na COVID-19, které jsou nyní prováděny všem přijímaným pacientům molekulárním testem PCR. Vyjma COVID-19 pozitivity, nebyl epidemiologicky rizikový a nevykazoval žádné známky nákazy," sdělil televizi Polar v pondělí dopoledne primář kliniky David Polednik.

Informaci o výsledku testu se klinika dozvěděla v sobotu od hygieniků, pacienta okamžitě izolovala a ještě ten den přeložila na Psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, které je vyčleněné pro pozitivní či epidemiologicky rizikové psychiatrické pacienty. Klinika už v minulosti zavedla řadu opatření, která mají za cíl snižit riziko přenosu nákazy. "Již měsíc jsou zakázány na lůžkovém oddělení návštěvy a vstup veškerých cizích osob je omezen. Budova je uzamčena a pacienti nesmí opouštět své oddělení. Opatření se týkají také jakéhokoliv vzájemného shlukování pacientů, zvýšených hygienických opatření, pravidelného měření teploty a povinného používání ochranných pomůcek," doplnil primář.

Privátní psychiatrická a psychosomatická klinika v Třinci je soukromým zdravotnickým zařízením s kapacitou 50 lůžek a má 48 zaměstnanců. Celá budova kliniky je v karanténě a připravuje se testování všech zaměstnanců i pacientů. Centrum se nachází v areálu krajské nemocnice, kde má pronajaté prostory. "V současné době je klinika v karanténě, je provedena ohnisková dezinfekce a veškeré další opatření dle doporučení KHS. V neděli byli testování všichni, kteří byli s pozitivním pacientem v kontaktu, jednalo se o 20 pracovníků a 7 pacientů. Testování dalších pracovníků a pacientů bude probíhat v příštích dnech," uzavřel David Polednik.

V sobotu byly zveřejněny výsledky testů v Domově pro seniory Důstojnost v Nýdku u Třince. "Všechny výsledky vyšly negativní. To znamená, že všichni klienti i zaměstanci jsou v pořádku, nikdo nemá v tuto chvíli potvrzeno onemocnění COVID-19. Dle současného nařízení ministerstva zdravotnictví budeme klienty i zaměstnance nadále pravidelně testovat metodou rychlotestu ve čtrnáctidenním intervalu," informoval na svém webu Domov Důstnojnost.

Z rozhodnutí epidemiologa tam byly ve čtvrtek 9. dubna preventivně provedeny odběry u 217 lidí. "Celkem musely být odebrány vzorky 164 klientům domova a více než pěti desítkám zaměstnancům," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Jednalo se přitom o první zásah, se kterým moravskoslezským záchranářům pomáhali zdravotníci Armády České republiky.

Zdravotníci ve spolupráci s armádou odebrali přes 200 vzorků v domově pro seniory v Nýdku

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/cesky-tesin/11000019871/v-soukromem-psychiatrickem-zarizeni-v-trinci-potvrzen-koronavirus