Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zimním stadionu v Českém Těšíně modernizují strojovnu chladícího zařízení

Na zimním stadionu v Českém Těšíně probíhá generální rekonstrukce strojovny chladícího zařízení. Staré technologie už nevyhovovaly po ekonomické a ekologické stránce, například množství čpavku se sníží až o dvě třetiny.

Ve strojovně chladícího zařízení na zimním stadionu je momentálně rušno. Dělníci tady demontovali zařízení, která tady sloužila téměř padesát let a přestala vyhovovat. Město se proto rozhodlo vyměnit všechna zařízení za nová, výkonnější a ekologičtější.

Tomáš Pavelek (ANO 2011), místostarosta Českého Těšína: "Jedná se o projekt, který byl podpořen Státním fondem životního prostředí, měl by zlepšit ekologické vlastnosti tohoto zařízení, s tím, že tady bude mnohem nižší množství čpavku. Sníží se to téměř o dvě třetiny, to znamená z objemu 4,5 tisíce kg na 1,5 tisíce kg, což zvyšuje i bezpečnost celého zimního stadionu."

V současné době probíhají přípravné práce potřebné k tomu, aby už začátkem příštího týdne tady mohly být navezeny nové technologie. Vyměněno bude komplet vše.

Edvard Huczala, ředitel Správy účelových zařízení Český Těšín: "Je to výměna kondenzátoru, kompresorů, výměna expanzní nádoby a propojovací části mezi ledovou plochou a strojovnou. Celý systém bude řízený počítačem, takže by mělo dojít k optimalizaci spotřební energie, očekáváme, že nám to hodně pomůže, co se týče nákladů."

Výhoda bude i v jednodušší obsluze a nejen to, další výhodou je, že se sníží i hlučnost, kterou způsoboval starý velký kondenzátor umístěný venku ze strany strojovny.

Edvard Huczala, ředitel Správy účelových zařízení Český Těšín: "Bude osazen hlukovými filtry, aby se zamezilo hluku do okolí, takže občané, kteří se trápili tím hlukem, tak už se trápit nebudou."

Upravena bude i stavební část strojovny včetně ventilace a osvětlení vrata budou vyměněna za protipožární dveře. V rámci projektu se také vyměnily technologie sněžné jámy. Zkušební provoz bude spuštěn v srpnu, od září pak bude naplno sloužit svému účelu pro všechny aktivity na zimním stadionu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy