Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těšínské divadlo uvedlo předpremiéru Hobita

Hobit sice bude mít kvůli koronaviru oficiální premiéru až v září, malí diváci však mohli napínavý příběh v podání scény Bajka Těšínského divadla vidět už v červnové předpremiéře.

Pavel Gejguš, režisér: “Námět vzešel od Kuby Tomoszka z divadla Bajka, že by chtěl dělat Hobita. Samozřejmě Hobit je krásná knížka, takže já jsem byl moc nadšený, že jsem přizvaný k takovému titulu, protože Hobit patří k mým oblíbeným knihám a byla to pro mě velká výzva udělat takovýhle příběh.Tím, jak je ta kniha napsaná a ona je hodně taková epická a putovní takže to je i velká výzva z divadelního hlediska. Už jenom to, že trpaslíků v základní družině je 13, tak je velký počet loutek, neustále se mění prostředí. hvozd, hory, tunely pod horami a tak dále, takže na jednu stranu to byla výzva a překážky a na druhou stranu to byla možnost si pustit fantazii a imaginaci vlastně z uzdy.”

Jak ukázala páteční předpremiéra, soubor Bajka odvedl výbornou práci a Hobit se dětem líbil a vtáhl je do děje.

Pavel Gejguš, režisér: “Podařilo se mi podařilo dát dohromady moc dobrý inscenační tým, takže mi moc pomohla Iva Bartošová, která navrhla velmi funkční scénu a pěkné loutky, které realizoval Pavel Skorkovský, místní loutkář a řezbář a hodně dělá na té atmosféře atmosférická hudba Michala Sedláčka.

V září se děti mohou těšit nejen na Hobita ale i na další pohádku.

Jakub Tomoszek, herec: “Za ty dva nebo tři měsíce jsme připravili dvě pohádky. Jednu uvádíme jako předpremiéru Hobita a druhá bude v září, a to bude policejní pohádka Karla Čapka.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy