Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neobvyklý školní rok zvládly děti z Českého Těšína velmi dobře

Školáci mají za sebou velmi neobvyklý rok, zvláště na druhé pololetí zřejmě jen tak nezapomenou.

Kvůli koronaviru se od března čili ze svých domovů. Obzvlášť pro prvňáčky a jejich rodiče to bylo náročné, přesto si většina z nich přišla pro vysvědčení se samými jedničkami.

Jana Pavlicová, třídní učitelka Masarykovy ZŠ a MŠ Český Těšín: “Děti to zvládly velice dobře, náročné to bylo spíše pro rodiče, ale protože se mi sešla skvělá třída a do té doby, než jsme měli karanténu, tak jsme si vytvořili pracovní návyky a oni v těch pracovních návycích jen pokračovali."

anketa: prvňáčci: “Na vysvědčení jsem měla samé jedničky. Bylo to lepší ve škole, protože jsem tady měla aspoň kamarády." "Mě nejvíc bavil tělocvik, protože jsme tam běhali." "Musím potrénovat matematiku, protože jsem v tom pomalý."

Pro své poslední vysvědčení si přišli i deváťáci, i oni měli náročnější školní rok, kvůli přijímačkám.

Michael Rusnok, žák 9. třídy: "Já jsem to zvládl v pohodě, byly lehké, bylo mi líto, že jsme se méně viděli a že jsme nejeli na výlet."
Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Vzhledem k tomu, že to byl velmi neobvyklý školní rok, tak bych jim upřímně, ale nejen dětem, ale studentům i jejich rodičům, učitelům přála neobvyklé léto 2020. Přála bych jim taky, aby tu přirozenou toleranci a respekt člověka k člověku, který jsme si teď vypěstovali, aby přetrval nejen o prázdninách, ale aby jim vydržel i v tom nadcházejícím období. Protože s takovou tolerancí a úctou člověka k člověku zvládneme všechno."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy