Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefiční koncert Pod těšínským nebem obyvatele Českého Těšína potěšil

Město Český Těšín uspořádalo na náměstí Benefiční koncert nazvaný Pod těšínským nebem. Patřil především lidem, kteří v první linii bojují s koronavirovou pandemií.

Benefiční koncert se konal v pátek 11. září v centru Českého Těšína.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Je to především obrovské poděkování všem občanům, kteří stojí při nás. Nerada diferencuji, kdo vykonával více nebo méně, protože už jen podle písně “Ten dělá to a ten zas ono”, můžeme fungovat jako město, proto všem občanům patří mé poděkování a má úcta."

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Týká se to prodavaček, pošťaček, ale i těch, kteří třeba pekli chleba, protože jsme normálně museli dále žít. Věřím, že se všichni tady najdou a všichni ocení, že něco takového bylo připraveno."

Hudební program na náměstí odstartovali sourozenci Anna a Felix Slováčkovi, svým vystoupením potěšila návštěvníky i zpěvačka Anna K nebo Richard Muller.

Zvláštní poděkování patřilo zaměstnancům sociálních služeb. Pro ně vedení města připravilo filmové představení a také jim na pódiu v průběhu benefičního koncertu byly předány věcné dary. Na území Českého Těšína se nachází řada dalších neziskových organizací, které se dovedou postarat o spoustu potřebných.

Vít Slovíček, místostarosta Českého Těšína: "Právě ten začátek koronaviru na jaře letošního roku ten ukázal, jací to jsou lidi, jak jsou schopni operativně řešit to, co nikdo nečekal."
Miroslav Etzler, moderátor akce: "Vím, že měli opravdu plné ruce práce, stáli v první linii, byli velmi ohroženi, takže to je poděkování lidem, kteří se nadřeli tisíckrát víc, než my všichni dohromady."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy