Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín vydává ke 100. výročí založení města odbornou monografii, váží 3,3 kg

Český Těšín vydává ke svému 100. výročí založení města podrobnou odbornou monografii. Z ní se čtenáři dozví nejen zajímavosti ze stoleté historie, ale najdou tady i informace o vývoji levobřežní části historického města Těšína před jeho rozdělením v roce 1920.

Český Těšín si letos připomíná 100 let své existence. To je ideální příležitost k tomu, aby občané města dostali dárek v podobě obsáhlé publikace. Samotná kniha začala vznikat před dvěma lety, kolektiv 11 autorů zpracovával rukopisy, vybíral ikonografii a hledal písemnosti a doklady k dějinám města nejen v archivu českém, ale i polském.

Radim Jež, náměstek ředitele odborné muzejní činnosti: "Vznikl rukopis, který má souhrnně 1 200 normostran, ten byl vysázen do podoby této knihy, která čítá bezmála 800 stran, je to dílo velké, váží 3,3 kg."

Publikace je koncipována jako odborná monografie, hlavní text je opatřen poznámkovým aparátem. 

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Takové publikace vznikají jednou za 100 let a jsme moc rádi, že ji můžeme držet ve svých rukou i přes to, že ten rok 2020 je poznamenaný tím, čím je. Je tu světlá naděje, že občané dostanou zajímavý dar."

Křest knihy byl prozatím odložen, nicméně k zakoupení byla měla být publikace ještě letos v městském informačním centru nebo v historické budově muzea Těšínska.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků