Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Českého Těšína přivítali otevření sportovišť, v provozu je i koupaliště

Takřka ihned s rozvolněním opatřením se v Českém Těšíně otevřela všechna dostupná sportoviště pro veřejnost.

S tréninky uvnitř začaly oddíly, které dosud využívaly venkovní prostory nebo se začalo se skupinovým cvičením, jako jumping, pilates nebo tabata.

Sanela Strugová, lektorka: "Zájem je velký, protože děvčata se na to těšila jako my. Rozvolnění vítáme, čím rychleji se vše rozvolní, tak tím lépe."

V městské sportovní hale se do trénování pustili hned nejmenší badmintonisté TJ Slavoj Český Těšín.

Petr Šářec, trenér: "Začali jsme s tréninky v průběhu dubna venku a od 17. května jsme tady v hale. Vzhledem k tomu, že jsme dlouho na kurtech nebyli, tak celý květen máme věnovaný opakování, nácviku, připomínáme si všechny údery, které jsme znali před covidem."
anketa, členové oddílu: "Já jsme se hlavně těšila na kamarády a na to, co budeme dělat v badmintonu.”  "Badminton mi hodně chyběl a těšil jsem se na kamarády a na sport."

Otevřená sportoviště jsou podmíněna certifikovaným prokázáním o testování nebo očkování nebo o proděláním nemoci, a také jsou omezená počtem sportujících. Podmínky se takto musí dodržet i na otevřeném koupališti.

Edvard Huczala, ředitel Správy účelových zařízení Český Těšín: "Je to tak, že vlastně na 15 metrů čtverečních může být 1 člověk, tady je to asi 70 lidí, na koupališti kolem 1500. Co se týče haly, je to v červnu, kdy to léto je vždy slabší pro halu, největší zájem je v zimě. I tak bych chtěl pozvat v tomto počasí lidi, ať si přijdou zatrénovat."

Zájemci o sportování v hale se mohou přihlásit přes rezervační systém nebo se objednat telefonicky či přijít na halu osobně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy