Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Průmyslová zóna v Českém Těšíně se rozšiřuje, výrobu zde plánují další firmy

Průmyslová zóna v Českém Těšíně se rozšiřuje. K tamním firmám, které zahájily výrobu na začátku 21. století se postupně přidávají další investoři.

Původní průmyslová zóna nazvaná „Průmyslová zóna Pod Zelenou“ byla realizována v letech 1999 – 2003. Její velikost se ale postupem času ukázala jako nedostačující, proto se postupně rozšiřovala.

Vít Slováček, místostarosta Český Těšín: "My jsme založili první průmyslovou zónu, kde prvními stavebníky a prvními, kteří byli schopni zaměstnat lidi byla firma Dongee a Kovona. Pořád potřebovali víc a víc pozemků na své rozšíření, takže tou poslední etapou, u které stojíme, je tato etapa, kde vidíme první stavební aktivity firmy Sgalitzer, dalšími velkými firmami je firma Kern, která už v Třinci další možnosti rozvoje a firma Finidr, která už dlouhodobě reprezentuje Těšín, rozvíjí se v Těšíně a je to jedna z mála firem, která spolupracuje se středním školstvím, podporují vznik zaměstnaneckých míst."

Podél ul. Sokolovská se nabyvateli pozemků staly společnosti Těšínský pivovar a MFL Group vyrábějící dětská hřiště a herní prvky. Aby se mohla průmyslová zóna rozšířit, měnil se územní plán.

Radim Siuda, vedoucí odboru územního rozvoje: "Rozšíření bylo navrženo tak, že průmyslové haly byly situovány k těm stávajícím halám, do té zadní části, budou odclonění cyklostezkou a pásem zeleně a u stávající ulice Sokolovská, která sousedí s rodinnými domy byly navrženy drobné služby a občanská vybavenost tak, aby stávající obyvatelé nebyli rušeni průmyslovými halami."

V roce 2020 proběhly práce na výstavbě cyklostezky propojující ul. Sokolovskou ve směru od obchodní zóny s ul. Lípovou. Ta byla také rozšířená pro bezproblémový průjezd nákladních automobilů a vybudována byla i nová páteřní komunikace pro vjezd do průmyslové zóny.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail