Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turistické informační centrum v Českém Těšíně má otevřeno, nabízí i komentované prohlídky

Turistické informační centrum v Českém Těšíně opět nabízí své služby návštěvníkům města i jeho obyvatelům. Nachází se v budově naproti Avionu, u mostu při vstupu do Polska. Kromě klasických služeb se tady konají i výstavy a organizují se komentované prohlídky.

Turistické informační centrum je nezbytnou součástí každého města a v Českém Těšíně funguje na strategickém místě, hned u hranic s Polskem v budově s dlouholetou historií.

Vít Slováček, místostarosta České Těšína: "Historie je velmi zajímavá, protože ta nedává před vstupem do EU, po vstupu do EU tuto budovu získal do užívání od celní správy Euroregion Těšínské Slezsko, takže jsme byli velmi rádi, že sídlo Euroregionu byl v Českém Těšíně a tady se využily první evropské peníze na první rekonstrukci zateplení budovy."

Po čase přešla budova do majetku státu, díky spolupráci s MSK se podařilo získat budovu do majetku města, které ji zmodernizovalo.

Vít Slováček, místostarosta České Těšína: " V přízemí je přestěhovaný Odbor školství a kultury Českého Těšína, i takový odbor, který patří k hranici a spolupráci s česko-polské, vrátilo se tady po dvou letech informační centrum, takže každý návštěvník, který vstoupí do ČR, narazí na informační centrum, kde může dostat informace a v prvním patře zůstal zmiňovaný Euroregion Těšínské Slezsko."

V turistickém centru jsou k dostání různé příručky, mapy města, upomínkové předměty a další zajímavosti. Přímo v infocentru si lidé mohou domluvit komentované prohlídky městem.

Jana Galášová, ředitelka Městské knihovny Český Těšín: "Těšín je město historické, historická metropole Těšínska a je tady spousta míst k objevování.”

Při příležitosti znovuotevření informačního centra byla nainstalována i výstava grafického designéra Pavla Nogy.

Jana Galášová, ředitelka Městské knihovny Český Těšín: "Tato bude ještě měsíc, ale potom budeme pokračovat dál ve výstavní činnosti Chceme dávat příležitost regionálním výtvarníkům, fotografům a umělcům vůbec."
Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail