Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sklepní fantom z Českého Těšína byl dopaden

Vykrádal sklepy v Českém Těšíně, ze kterých bral co mohl. Minimálně ve dvanácti případech napáchal škodu za 114 tisíc korun. V rejstříku trestů má přitom 35letý recidivista už na 11 záznamů. Teď ho čeká zřejmě několikaleté vězení.

zdroj videa: Policie ČR

Policisté dopadli 35letého recidivistu, který vykrádal sklepy v Českém Těšíně. Za vinu je mu kladeno, že minimálně ve 12 skutcích měl odcizit různé věci. Jeho zájmem se staly suterény obytných domů.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Ze sklepních kójí, nebo společných sklepních prostor si odnesl například motorovou pilu, několik jízdních kol, tři páry sjezdových lyží, včetně holí i lyžařských bot, kartóny lahví výběrových vín, koloběžku i elektrokolo."

Majitelům na odcizených věcech způsobil škodu bezmála sto tisíc korun, na poškození dveří a zárubní byla škoda vyčíslena na 14 tisíc.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "I když v současnosti spisový materiál čítá už stovky listů, práce kriminalistů zdaleka nekončí. Zpětnou analýzou poznatků a stop vychází najevo, že obviněný muž se zřejmě dopustil dalších nejméně deseti skutků v kraji i mimo něj."

Muž má přitom už 11 záznamů v rejstříku trestů. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "V uplynulých dnech komisař důvodně podezřelého po zahájení trestního stíhání obvinil ze spáchání mnoha přečinů krádeží. Na soud si počká ve vazební věznici."

Po dokončení prověření všech možných případů ho čeká pravděpodobně několikaleté vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy