Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Drama v Českém Těšíně: Muž se zabarikádoval v bytě, kde následně uhořel

Tragický konec a doslova šílený začátek měl požár bytu v centru Českého Těšína. Zabarikádoval se tam totiž muž a v bytě následně začalo hořet. Evakuováno bylo 15 sousedů včetně dítěte a hasiči se nemohli do hořícího bytu dostat. Po uhašení požáru našli nájemníka bez známek života.

Požár propukl v bytě v nejvyšším patře šestipodlažního domu v ulici Sokola Tůmy po 11. hodině. Na místo se okamžitě sjeli hasiči, záchranáři, policisté i strážníci. První bylo nutné evakuovat obyvatele okolních bytů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na místo bylo vysláno 6 hasičských jednotek. 4 profesionální ze stanic Český Těšín, Třinec, Havířov a Karviná a 2 dobrovolné ze stanic Český Těšín-Město a Český Těšín-Mosty."
Petr Chroboczek, ředitel MP Český Těšín: "Naše hlídka byla na místě bezprostředně po ohlášení požáru a aktivně se zapojila do evakuace nájemníků. Následně jsme řídili dopravu v okolí."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Po příjezdu hlídek se na místě nacházeli hasiči a probíhala evakuace osob, na které jsme se spolupodíleli. Celkem 12 osob vyšlo z prostorů bytů samo a tři osoby (z toho jedno dítě) byly evakuovány za použití dýchacích masek."
svědek: "Nás evakuovali kvůli plynu a možnému výbuchu."

Hasiči se mezitím pokoušeli dostat do hořícího bytu, což se jim přes dveře nepodařilo, protože byly kompletně zabarikádovány zevnitř. Museli tak začít hasit požár z plošiny přes okno. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči použili k hašení oknem dva výsuvné automobilové žebříky (ze stanic HZS MSK Český Těšín a Karviná). Požár dostali pod kontrolu za necelou hodinu a půl."

Jakmile se dostali dovnitř, našli uvnitř muže bez známek života.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Na základě této skutečnosti na místo byli povoláni také kriminalisté. V současné době nelze sdělit bližší informace ke vzniku požáru. Ve spolupráci s hasiči budeme nyní zjišťovat příčinu zahoření a její okolnosti."

Televize Polar zjistila, že nájemník byl zřejmě problémový a z bytu ho chtěli vystěhovat. Proto se v něm zřejmě následně zabarikádoval, aby se k němu nikdo nemohl dostat. Zda byl požár úmysl nebo nešťastná náhoda, zatím není jasné.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Okolnosti vzniku požáru a úmrtí jsou v šetření specialistů z HZS MSK a Police ČR. Předběžná škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun."

Během zásahu bylo místo několik hodin neprůjezdné, což řidičům způsobilo velké komplikace a centrum města se kompletně ucpalo.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail