Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatel z Českého Těšína převezl na Ukrajinu už téměř 100 tun potravin, pomáhat bude i nadále

V mnohých oblastech na Ukrajině lidé nemají to základní, jídlo. Podnikatel z Českého Těšína se jim rozhodl darovat velké množství potravin. S převozem přes hranice mu pomáhá humanitární organizace NEEKA, jejíž pobočka nově působí i v České republice.

Firmu pana Martina Romana z Českého Těšína trápí život lidí na Ukrajině, kteří několik měsíců žijí ve válce. Proto firma vypravila do země už čtyři své kamiony s více než 90 tunami potravin.

Martin Roman, majitel firmy RC TRADING: "Situace na Ukrajině nám nebyla lhostejná a věděli jsme o lidech, kteří nemají základní potřeby k tomu, aby mohli přežít a sledovali jsme to ve zprávách. Pak jsme potkali paní Holkovou a zjistili jsme, že je možnost přes ni na Ukrajinu poslat potraviny a další věci."
Marcela Holková, dobrovolník NEEKA Ukrajina: "Díky tady té firmě jsme opravu mohli převést spoustu dobrého jídla, trvanlivých potravin, kvalitních konzerv přímo až ke Kyjevu, až pod Kyjev do těch válečných oblastí a to opravdu je pomoc nejvyšší, protože tam už opravdu je hlad.”

Většina zboží nejdříve putuje do města Mukačeva, kde se nachází centrální přijímací humanitární organizace NEEKA Ukrajina. Od dubna se do mezinárodní sítě zapojila i Česká republika.

Karel Folwarczny, zástupce ředitele NEEKA Ukrajina ČR: “Ona už v podstatě funguje ve všech zemích Visegrádu, a některých zemích na západě jako je Nizozemsko a já jsem rád, že vznikla i v České republice a tím pádem budeme mít širší spolupráci v celé Evropě. "

Česká pobočka se nyní přednostně zaměřuje na pomoc přímo na Ukrajině, podpořit ale bude chtít i uprchlické rodiny v česku.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail