Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O projekt Prázdniny v Českém Těšíně je velký zájem, na nejaktivnější děti čekají odměny

I letos připravily nejrůznější městské i neziskové organizace, spolky i podnikatelské subjekty v Českém Těšíně ve spolupráci se SVČ Amos zábavu a aktivity pro děti i jejich rodiče s názvem Prázdniny 2022. Doslova každý den bylo z čeho vybírat.

Vít Slováček, místostarosta Českého Těšína: "Je vidět, že všichni, kteří působí na území města, mají tendenci se zapojit a pro děti vymyslet program tak, aby každý den nějaký program během prázdnin pro děti byl."

Celoměstský projekt Prázdniny běží v Českém Těšíně už dvacátým rokem a je o něj velký zájem.

Vít Slováček, místostarosta Českého Těšína: "Je fakt, že ty covidové roky znamenal útlum, teď se zase vracíme na ty vyšší počty, letos se obnovily i výlety pro celé rodiny . Začíná být i zájem celých rodin a za to je obrovské poděkování všem organizátorům."

Například městská knihovna si pro děti připravila malování na chodníku.
Ve stejný den se v Kulturním a společenském středisku konaly tvořivé dílničky a kreativní den nazvaný Vzhůru do boje se konal i v blízkém Archeoparku.

Petra Nevelöšová, muzejní pedagog: "Pro děti jsem nachystali výrobu středověkého štítu a helmy, vybavení, bez kterého žádný bojovník nemohl jít bojovat bojovat."

Výběr aktivit je i letos pestrý, od pohybových aktivit přes kreativní činnosti a zážitkové akce.

Šárka Godulová, produkční, programový a kulturně výchovný pracovník SVČ Amos: "Děti se můžou registrovat a soutěžit o odměny, malou odměnu udílíme po splnění deseti aktivit, na konci prázdnin vyhodnotíme dalších 30, kteří dostanou hodnotnější odměnu."

Samotné středisko volného času Amos pro děti zorganizovala aktivity s technickým IT zaměřením v odborných učebnách.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail