Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cvičný zásah hasičů v nemocnici v Českém Těšíně prověřil také evakuaci pacientů

Hasičské houkačky byly slyšet v úterý v areálu Nemocnice AGEL Český Těšín. Nahlášen zde byl požár na oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením. Na první pohled dramatická akce byla ale předem domluveným cvičením, které prověřilo i evakuační systém v praxi.

Valící se kouř z pod dveří kuchyňky v budově C českotěšínské nemocnice na oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením ohlásila v deset hodin dopoledne jedna z pracujících sestřiček.

Alice Ručková, členka představenstva Nemocnice AGEL Český Těšín: "Ta ihned informovala ostatní personál a rozběhla se rychlá akce. Lékařka oddělení oznámila událost na linku 150 a ani ostatní zaměstnanci nezaháleli. Dali mokré prostěradlo pod dveře kuchyňky, aby zabránili šíření kouře. Dále také informovali pacienty o tom, že hoří a zajistili je na pokojích s personálem."

Hasičský záchranný sbor byl na místě během několika málo minut a jeho členové se ihned ujali vedení.

Alice Ručková, členka představenstva Nemocnice AGEL Český Těšín: "Profesionálně uhasili požár, vyfoukali kouř z chodby, zkontrolovali a informovali pacienty na pokojích. Ti byli předem o cvičení informováni. Hasiči si rovněž si vyzkoušeli evakuovat 2 pacienty-figuranty na speciálních evakuačních podložkách. Jednalo se o studenty AGEL Střední zdravotnické školy z Českého Těšína."

Úterní cvičení bylo prospěšné nejen pro hasiče, kteří si vyzkoušeli zásah v prostorách nemocnice, ale také pro zaměstnance, neboť si prakticky všichni vyzkoušeli evakuační systém v praxi.

Alice Ručková, členka představenstva Nemocnice AGEL Český Těšín: "Zkušenosti z této akce budou prezentovány ostatním pracovníkům nemocnice na celoústavním semináři v listopadu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy