Prvňáčky přivítali také v Havířově

  • 2. září 2016,
  • 15:08,
  • Havířov,
  • Jan Varga

Nový školní rok je tady a malí školáčci se tak poprvé do školních lavic posadili také v Havířově. My jsme se byli s kamerou podívat na základní škole s polským vyučovacím jazykem - Selská, kam prvňáčky přišel pozdravit také primátor města Daniel Pawlas.

Reklama

Základní škola Selská s polským vyučovacím jazykem byla letos místem, kam prvňáčkům přišel popřát mnoho zdaru ve školním roce primátor města. Při té příležitosti jim také rozdal drobné dárečky.

Do lavic tady poprvé zasedlo pouze pět žáčků. Celkově školu navštěvuje 56 žáků. V budoucnu by se ale mohla situace změnit, při základní škole funguje také škola mateřská a ta se v poslední době těší z většího počtu dětí. Ty by mohly posléze zaplnit i školní lavice.

V karvinském regionu měly kvůli velkému počtu polských spoluobyvatel školy s polským vyučovacím jazykem vždy svou tradici. Nejinak je tomu také v Havířově.

Jak na takové škole probíhá výuka a zda se vůbec děti docházející do polské školy, učí český jazyk, jsme se ještě doptali pana ředitele.

Prvňáčky přivítali také jejich starší spolužáci, kteří jim předali kytičku a v rámci celého zahájení školního roku proběhl v tělocvičně kulturní program. Starší žáci recitovali a také si zazpívali.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu