Sportovci i amatéři si v Havířově a Těrlicku vyzkoušeli třídenní triatlon, což byl unikát v ČR

V Havířově se na letním koupališti konala první etapa třídenního sprint triatlonu. Do závodu se zapojili sportovci, ale i amatéři. Opět se ukázalo, jak důležité je mít na koupališti lékařský dozor.

Stáhnout video

V Havířově a Těrlicku se konal unikátní triatlonový závod. Specifický byl v tom, že se konal po tři dny. Takové zahřívací kolo měli sportovci v areálu letního koupaliště Jindřich. 

"Formát toho závodu je velmi unikátní, protože triatlon je celkově na vzestupu, ale my jsme zvolili etapový závod, což nemá v České republice, ani ve Střední Evropě obdoby. Jsou to tři sprint triatlony ve třech po sobě jdoucích dnech. Máme na startu skoro stovku závodníků,” řekl organizátor závodu Martin Kučera. 

Na start se postavili sportovci, ale také amatéři. Někteří závodníci přijeli také ze Slovenska, Nizozemí nebo z Polska.

"Je to velká výzva, je to na tři dny a je to nezvyklé. To je pro mě zajímavé, a proto jsem se i přihlásil,” řekl jeden ze závodníků.

"Pro mě premiéra. Nevím co to se mnou udělá. Běhám dálkové tratě na běžkách a toto je pro mě novinka,” dodal další účastník.

Ještě před startem se ukázalo, jak důležité je mít na koupališti lékařský dozor. Favorita závodu bodla vosa. Dostal silnou alergickou reakci. Po prvotním ošetření musel být mladík převezen do nemocnice. Druhý den se už ale postavil na start a dokonce vyhrál.
Útěk v řetězech / adrenalinová akce s hudebním programem

19.10. 9:00 - 17.10. 14:54
Havířov, Náměstí republiky, Havířov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 17.10. 14:54
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 17.10. 14:54
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Aga24, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Pygmalino, s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu