Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejhorší život v ČR je v Orlové a Karviné? Hloupost, tvrdí radnice

  • Karviná,

Radnice v Orlové, Karviné, ale také v Havířově se ohradily proti výsledkům indexu kvality života. Žebříček sestavila společnost Obce v datech. Právě Orlová už podruhé skončila na posledním místě.

Orlová a Karviná byla vyhodnocena jako nejhorší města s rozšířenou působností v České republice. Index kvality života sestavila společnost Obce v datech. Hodnotila se například oblast školství, obslužnosti, délky života, dojezdu do nemocnice, kvality ovzduší, ale také index kin, supermarketů, či nezaměstnanosti. Radnice s hodnocením nesouhlasí.

"Máme obrovský park uprostřed města. Kdo to má? Máme dobře fungující středoškolské vzdělávání, základní školy, to je paráda. Kde začaly minirondely, kdo je prosadil do české legislativy? Orlová. To někdo jen sestavil žebříček, aby vypadal zajímavě, a aby mohl vydělat peníze na nějakém srovnání," řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

"Myslíme si, že ta data jsou zkreslená, že neukazují realitu, jaká tady je. Víme, že daná firma neukazuje data z Polska, kde spousta občanů jezdí na nákupy do supermarketů, využívá restaurace," obhajuje mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček. 

Na chvostu skončil i Havířov.

"Oni stále berou, že se lidé nedožívají vysokého věku vzhledem k životnímu prostředí. My máme v příštím roce 5 stoletých občanů. I ten věk kdybychom zmapovali v domovech seniorů, tak by se divili v Praze, ale tohle je úplně postavené na hlavu,” uvedla náměstkyně havířovského primátora Jana Feberová (ANO).

Společnost Obce v datech tvrdí, že jejich data jsou relevantní.

"Názor nespokojených měst je hodně subjektivní. Já chápu, že když města skončí na konci žebříčku, že se snaží metodiku zpochybňovat. Nicméně metodika je světově uznávaná, která je adaptována na podmínky ČR a jsou tam přesná statistická data a my je pouze porovnáváme mezi sebou,” uvedl jednatel Obce v datech Jan Havránek.

Nejlépe v hodnocení v letošním roce dopadla obec Říčany.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků