Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se dohodl s ŘSD na řešení křižovatky na Ostravské, svodidla instalována nebudou

  • Havířov,

Svodidla, která by zamezila odbočení v křižovatce na Ostravské před Havířovem, nebudou. Právě na tom se dohodlo Ředitelství silnic a dálnic s vedením Havířova. K návrhu řešení musí říct stanovisko ještě policie.

Havířov se dohodl s Ředitelstvím silnic a dálnic na kompromisním řešení, které budou společně prosazovat při vyřešení nebezpečné křižovatky na Ostravské ulici. Ke schůzce došlo poté, co soud vyhověl městu s žalobou. ŘSD plánovalo úplné zamezení odbočení v křižovatce. To by ale dle Havířova vedlo k dlouhým kolonám.

"Na tom společném jednání jsme se dohodli, že budeme usilovat o realizaci, kterou jsme již navrhovali v našich námitkách proti opatření obecné povahy a to znamená, že výjezd z Havířova budeme chtít pokrýt úsekovým měřením rychlosti. A všechna odbočení, kromě odbočení na Šumbark, budou uzavřena. Toto odbočení ponecháme tak, aby se nám neucpal kruhový objezd," řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Nyní bude záležet na tom, jak se k návrhu obou stran postaví krajský úřad a policie.

"Tato problematika se řeší už delší dobu. Nicméně každé opatření, které přispívá k bezpečnosti v silničním provozu a snížení nehodovosti, policie vítá. Novými návrhy se policie bude zabývat a vydá stanovisko,” řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

S návrhem úpravy opatření souhlasí i sousední město Šenov, které se také připojilo k žalobě.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků