Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči dezinfikovali ZŠ G. Svobody v Havířově, kde se u jednoho žáka prokázala nákaza

  • Havířov,

Jedna skupina žáků deváté třídy ze ZŠ G. Svobody v Havířově je v karanténě, stejně jako dvě učitelky. U jednoho dítěte se prokázala nákaza COVID-19, dostalo ji od svého otce havíře, který pracuje na Dole Darkov.

V sobotu ráno museli hasiči školu důkladně dezinfikovat, protože už v pondělí usednou do tříd i žáci z prvního stupně. Náměstkyni primátora pro školství se to moc nelíbí, ale respektuje doporučení hygieniků.

"Na místě zasahují dvě jednotky hasičského sboru MSK. Jedna jednotka z Havířova a jedna z Karviné. Jednotka ze stanice v Karviné je předurčená na zásahy s dekontaminací prostor, které jsou podezřelé na výskyt koronaviru. Tato jednotka má speciální vybavení. Jedná se o vyvíječe teplého aerosolu a samozřejmě potřebné ochranné prostředky. Celkem těchto jednotek máme na území MSK šest. Pomocí těchto tepelných vyvíječů aerosolu do místnosti aplikují dezinfekci, místnosti se následně třicet minut nechají uzavřené a dezinfekce působí. Po třiceti minutách se prostory vyvětrají a měly by být dekontaminovány,” řekl mluvčí HZS MSK Marek Gašparín.

“Řešili jsme to hned s hygienou. Celá ta skupina, to je třináct dětí a dvě učitelky, budou v karanténě 14 dní. S hygienou jsme se ještě domlouvali, zda od pondělí otevřeme první stupeň a říkali, že není problém, že mohou děti chodit do školy a budou v jiném pavilonu. Ale já jsem sama zvědavá na rodiče, jestli vůbec děti do školy pošlou. I když potvrdili účast. My máme zhruba 54% dětí, které mají do základních škol nastoupit, ale kdyby to bylo na mě a já byla na hygieně, tak tu školu neotevřu. Hygiena to ale povolila, tak se budeme řídit jejich pokyny a samozřejmě budeme dodržovat všechny bezpečnostní a hygienické předpisy. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Nakažených horníků přibývá. Po Darkově jsou nemocní hlášeni i z Dolu ČSM

Hasiči ze zásahu u tragického požáru jsou v karanténě. Jeden dobrovolný kolega byl pozitivně testován jako horník z Darkova

Na Dole Darkov procházejí plošným testováním všichni zaměstnanci

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy