Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandalové se natočili při ničení sdíleného kola. Policie s identifikací nebude mít moc práce

  • Havířov,

Na sociálních sítích se objevilo video, jak vandalové ničí sdílené kolo a ještě se u toho natáčejí. Havířovská radnice takové chování odsuzuje a obrátí se na policii.

Tohle video se před několika dny objevilo na sociálních sítích. Vandalové v centru Havířova ničili jedno ze sdílených kol a ještě se u toho natáčeli. Radnici nad takovým jednáním zůstává rozum stát.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora:  "Viděl jsem to video. Samozřejmě také jsem na sociálních sítích a je mi z toho smutno, když někdo dokáže dělat takové hlouposti, blbosti, ničit cizí majetek. Na základě toho jsme se rozhodli, že jako město podáme na policii ČR oznámení o ničení cizí věci a věříme, že PČR tohoto vandala dopadne a náležitě ho potrestá. Protože toto mi přijde za hranicí veškerého logického uvažování, slušného chování."

Je to ojedinělý případ, nebo dochází častěji takto k ničení kol?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Je to vlastně první takový zásadní případ. V Havířově se lidé ke kolům chovají slušně a i provozovatel firma Nextbike konstatovala, že v Havířově nemají žádný problém. Takže doufám, že to je ojedinělý exces, kde viník bude potrestán a budeme pokračovat v tom, že lidé jsou rádi za kola a hojně je využívají.”

Video zaskočilo i jednatel společnosti Nextbike.

Lukáš Luňák, jednatel společnosti Nextbike: "Byl jsem hodně naštvaný. My jsme se to dozvěděli tuším v sobotu ráno. Aktivovali jsme naše kluky, kteří běžně o víkendu nejezdí. Okamžitě vyrazili, kolo jsme našli na stromě nakonec. Což byla taková třešnička, že jsme ho sundávali ze stromu. Ono za tu dobu, co to děláme, se občas něco takového stane. Tady máme alespoň velkou pravděpodobnost, nebo už nyní víme, kdo to byl a povedeme ho ke zodpovědnosti.”

Jak bude policie případ klasifikovat, bude záležet i na výši škody. 

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail