Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Ostravské ulici v Havířově bude rychlé řidiče krotit úsekový radar

  • Havířov,

Odhadem v prvních prosincových dnech by mohl být zahájen provoz úsekového měření rychlosti vozidel na Ostravské ulici v Havířově.

Zařízení, které měření zprostředkovává, bylo v úterý přemístěno z Dlouhé třídy v centru města. Na Ostravské ulici bude měřit rychlost vozidel ve směru od velkého kruhového objezdu na Ostravu. 

Důvodem přemístění úsekového radaru je snaha snížit rychlost vozidel před křižovatkou, kde se stávají dopravní nehody. Správce silnice, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR připravuje stavební úpravy v křižovatce, a to instalaci středových svodidel, které by znemožnily odbočování a průjezd středem křižovatky. Město se tomu brání, protože nechce, aby byl více zatížen velký rondel. 

Na Ostravské ulici čas od času rychlost vozidel měří Policie ČR a probíhalo i několikadenní nepřetržité skryté měření pro vytvoření statistiky o porušování povolené "padesátky". Před časem se na rychlost se svým radarem zaměřili i strážníci. 

Další dva úsekové radary, na Dělnické ulici a na Národní třídě, zůstanou v provozu beze změn. 

Zařízení pro úsekové měření pracuje automaticky, když rychlost vozidel vypočítává z doby průjezdu od bodu vjezdu do bodu výjezdu z úseku. Nejdříve pořídí fotografii automobilu s registrační značkou při vjezdu do úseku a následně i při vyjíždění z úseku. Snímky porovná a pokud  výsledný čas průjezdu odpovídá vyšší rychlosti, než jaká je v úseku nastavená, okamžitě odesílá snímky ke zpracování a vystavení pokuty. 

Systém nedokáže vyhodnotit rychlost motocyklů, které nemají přední registrační značky, případně automobily, které je nemají řádně umístěné, nebo je mají nečitelné. 
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků