Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příprava zvýšení rychlosti na silnici mezi Ostravou a Havířovem na 110 km/h se protáhne

  • Havířov,

Silnici mezi Ostravou a Havířovem nově lemuje oplocení proti zvěři, přibyla nová svodidla a ŘSD opravilo jeden most. Plánované zvýšení rychlosti ještě brzdí požadavky obcí na protihlukovou stěnu a novou lávku pro pěší.

Přeměny úseku mezi Havířovem a Ostravou na silnici pro motorová vozidla a tím i zvýšení rychlosti na 110 km/h se motoristé hned tak nedočkají. Rychleji by přitom jezdit chtěli co nejdříve.

Anketa: “Já si myslím, že je to dobré. Pro motoristy je to určitě dobré.”

Součástí příprav na zvýšení rychlosti v tomto úseku byla také celková rekonstrukce mostu přes Podleský potok. Ta už je již dokončena.

Stejně tak bylo po celé délce šestikilometrového úseku postaveno oplocení, aby se na silnici nemohla dostat zvěř. Oplocení má samozřejmě řadu únikových východů, kterými se mohou lidé dostat do bezpečí například po nehodě.

Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic: “Provedli jsme bezpečnostní audit tak, abychom tu dálnici zbezpečnili a uvedli do takového stavu, aby mohla být zvýšena maximální rychlost. V tuto chvíli jsme provedli řadu opatření, jako výměnu svodidel, prodloužení připojovacích a odbočovacích pruhů a dalších.”

Ředitelství silnic a dálnic však teď řeší ještě další opatření, která přeměnu úseku na silnici pro motorová vozidla oddalují.

Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic: “Jednáme s jednotlivými obcemi o dalších opatřeních, která ony požadují, jako jsou protihlukové stěny, lávka přes silnici I/11.”

I po provedených bezpečnostních opatřeních budou řidiči moci jezdit stodesítkou jen mezi Ostravou a Šenovem. Před Havířovem budou muset zpomalit na 90 a pak až na 50 km/h. Tamní křižovatka už prošla úpravou a v opačném směru řidiče brzdí úsekový radar. Úprava provozu bude platit až do doby vybudování mimoúrovňové křižovatky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy