Havířov uzavřel akcionářskou smlouvu se společností ČEZ ESCO na založení společného podniku ENVEZ. V současné době město odebírá teplo od společnosti Veolia. Distribuci zajišťuje Havířovská teplárenská společnost. Opoziční zastupitelé upozorňovali na nevýhodnost smlouvy, kde město bude vlastnit 49 % akcií a také vyjádřili obavu z vybudování devatenácti plynových kotelen.
Havířov přistoupil ke spojení s ČEZem z důvodu hledání nejvhodnější varianty v době, kdy dojde k odklonu od uhlí.
Až na základě vyhodnocení studií dojde k rozhodnutí, zda se nový společný podnik ENVEZ pustí do investice v řádu stovek milionů korun.
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Ten investor ČEZ ESCO, který se zavazuje, že bude velmi výrazně investovat na území našeho města, pokud to bude mít smysl. Na to nám musí odpovědět ty studie, o kterých jsem mluvil na začátku. My jsme se dnes dohodli na tom, že je budeme společně financovat. My, jako 49 % podílník v celém tom projektu budeme přispívat do výše našeho podílu, zbytek bude financovat ČEZ ESCO a je přirozené, že chtějí mít elementární záruky, že město bude konat jako řádný hospodář. A my jsme se dnes zavázali k ničemu jinému než k tomu, že budeme jednat, konat a vyvineme úsilí k tomu, aby jsme na tom projektu spolupracovali. Ano v případě, že by celý ten projekt byl smysluplný, rentabilní, tak by měl být koncipovaný na patnáct let. Nám se jedná o to, že my dnes máme nástroj, jakým způsobem se v energetickém prostředí pohybovat a jak těm našim zákazníkům, kteří odebírají teplo přes naši společnost HTS dát šanci s námi dále spolupracovat. Protože město není zdaleka největším odběratelem. Třeba co se týče bytového fondu, tak my jsme až třetí největší vlastník bytového fondu na území našeho města. A ti dva vlastníci? My na ně nemáme vliv, jestli zůstanu u současného dodavatele, nebo si hledají alternativy a u jednoho z nich už víme, že si ty alternativy hledají. Ale my jsme dneska jim schopni nabízet naše řešení.”