Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA v Havířově děkuje dárcům a prosí o další pomoc, sklad humanitární pomoci se rychle vyprázdňuje

  • Havířov,

Až sto lidí denně přichází do skladu pomoci, který zřídila ADRA v Havířově. Běženci nejvíce potřebují potraviny, drogerii a domácí potřeby. Humanitární organizace spoléhá čistě na dárce, které prosí o další solidárnost.

V Havířově už žije zhruba 800 lidí, kteří utekli před válkou a stále jsou odkázáni na pomoc druhých. ADRA před třemi týdny otevřela sklad humanitární pomoci na Hlavní třídě, kam denně chodí až sto běženců. Z regálů si mohou vzít, co potřebují.

Ráno při otevření jsou všechny regály plné. Do hodiny ale zejí téměř prázdnotou. ADRA opravdu potřebuje, aby lidé byli co nejvíce solidární.

Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníků a charitativních obchodů: "Vlna byla obrovská, teď už ale upadá. Děláme stále výzvy a byli bychom rádi, kdyby jak soukromí dárci, tak podniky, magistráty dále sbírali a dále nám pomáhali s potravinami a s drogerií, protože ty požadavky jsou stále.”
anketa: “Jak nám tady pomáhají? Všechno je tady moc dobré. Je tady nabídka jídla, oděvů, všechno co potřebujeme pro domácnost a i toaletní papír a hygiena. Všem lidem moc děkujeme.”

Dobrovolníci ADRY si váží také toho, že se prozatím nesetkávají s negativními reakcemi. 

Hana Čadová, vedoucí DC ADRA Havířov: "Oni utíkají před válkou. To je něco, co jsme si nedokázali nikdy představit, co mají za sebou. Vůbec nechápu tady to, ale ani to moc neslyším a těch hlasů je málo. Já slyším tady ty lidi, kteří pomáhat chtějí, kteří se ptají, co potřebujete, co potřebují ti lidé."

Organizace už začala pořádat také konverzační odpoledne.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail