Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za smrt hokejového fanouška nakonec muži z ochranky podle Nejvyššího soudu stačí jen podmínka

  • Havířov,

Zásadní zvrat nastal v případu smrti hokejového fanouška z října roku 2019. 41letý fanoušek tehdy zemřel po facce od člena ochranky. Nejvyšší soud vyhověl dovolání Davida Slonky a pětileté vězení mu změnil na podmínku.

K samotnému incidentu došlo před zimním stadionem. Videozáznam zachycuje osudný moment, kdy 20letý člen ochranky řeší do té doby slovní spor jediným úderem mířeným na hlavu fanouška. Ten okamžitě ztratil vědomí a bezvládně upadl na zem. Přestože po chvíli nabyl vědomí a se záchranáři komunikoval, později se jeho stav zhoršil a následně zemřel. 

Josef Šuhaj, státní zástupce: "Obžalovaný se cítil být vnitřně dotčen invektivy, urážkami, v důsledku čehož ho jednou silně udeřil rukou tak, že poškozený, který byl v tu dobu značně opilý, upadl a tímto útokem mu bylo přivezeno zranění hlavy. Ta smrt je podle našeho názoru v jasné příčinné souvislosti právě s útokem, který vedl obžalovaný.”

Slonka byl nejdříve potrestán podmínkou, kterou další soud změnil v pětileté vězení. Nejvyšší soud však tuto středu trest zrušil. 

Petr Tomíček, mluvčí Nejvyššího soudu ČR: "Nejvyšší soud svým rozhodnutím zrušil rozsudek Vrchního soudu v Olomouci z prosince loňského roku v části, kde tento odvolací soud ve výroku o trestu uložil na rozdíl od soudu nižší instance obviněnému nepodmíněný trest odnětí svobody, a to v délce trvání 5 let. Senát trestního kolegia NS dospěl k závěru, že prvoinstanční Krajský soud v Ostravě se ve svém prvotním rozsudku dostatečně vypořádal s uložením souhrnného trestu ve výměře 3 let odnětí svobody podmíněně odloženého na zkušební dobu 5 let. NS tak nesouhlasil s argumentací státního zástupce, který se proti původnímu rozsudku KS v Ostravě odvolal k VS v Olomouci s tím, že podmíněný trest by byl nepřiměřeně mírný."

Rozhodnutí Nejvyššího soudu je pravomocné. David Slonka by měl co nejdříve opustit ostravskou věznici. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy