Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamarádi zemřelé Katky: Měla problémy, ale bezdomovkyně ani feťačka to nebyla

  • Havířov,

Kamarádi 21leté Kateřiny, která v pondělí ráno zemřela poté, co ji po noci strávené v odpadovém kontejneru na papír smrtelně poranil lis popelářského vozu, ji brání před nepravdivými výroky na sociálních sítích. Do dvorku, kde se neštěstí stalo, přinesli svíčky a na svou kamarádku vzpomínali.

Smrt mladé ženy otřásla nejen celým Havířovem. Zasáhla ale především její příbuzné a kamarády. A právě ti zapalují na místě svíčky a prosí veřejnost, aby ženu na sociálních sítích nesoudili.

PŘÍBUZNÝ: “Když tu stojíme a představíme si, co se stalo, je to strašné a moc to bolí. Katka byla partnerkou mého bratra. Mají mají spolu 3letou dceru. Neměla to v životě jednoduché. Když otěhotněla tak žili nějakou dobu u mých rodičů. Byli mladí a nebyli připravení na dítě. Proto je malá v péči mé mamky. Nechápeme, proč zrovna tuto noc spala v popelnici. Víme, že jim to v poslední době s bratrem neklapalo a tak přespávala u kamarádů a známých. Nebyla to žádná bezdomovkyně a feťačka, jak se o ní píše na sociálních sítích. Bratr hledal nové bydlení a chtěl, aby se k sobě zase vrátili. Úplně se z toho zhroutil.”
OTEC: "Musíme se distancovat od tvrzení, že bychom dceru vyhodili z domu. Naopak, jako rodiče jsme se snažili jí pomáhat, chodili s ní po doktorech nebo na úřad práce, protože kvůli těhotenství přerušila školu. Měli i kde bydlet. Bohužel, pomoc odmítala." 
KAMARÁDI: "Musíme se jí zastat před tím, co o ní tvrdí lidé, kteří ji vůbec neznali. Měla sice dost problémů ve svém životě, ale rozhodně to nebyla bezdomovkyně nebo dokonce nějaká feťačka. Řešila problém ve svém vztahu s přítelem, další život i bydlení. Netušíme, co se tu noc stalo a proč vlezla do kontejneru."

Stejnou otázku řeší i policisté, kteří vytvářejí časovou osu pohybu Kateřiny. Současně čekají na výsledky soudní pitvy, která by měla přinést informace o tom, zda byla či nebyla nějak zraněna ještě před vysypáním do popelářského vozu, nebo jestli byla pod vlivem alkoholu nebo drog.

KAMARÁDKA: “Moc si přejeme, aby si lidé uvědomili, že my kteří jsme ji znali, moc trpíme, protože to byla strašná smrt. Katka si nezaslouží, aby se o ní rodina, kamarádi dočítali takové věci, které kolují po internetu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy