Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Popeláři z Havířova zachránili život bezdomovci, který spal v kontejneru na papír

  • Havířov,

Po nedávném neštěstí, kdy v lisu popelářského vozu 14. listopadu zemřela 21letá žena přespávající v kontejneru na tříděný papír v centru Havířova, tentokrát popeláři člověka v nádobě včas odhalili a nevysypali.

K tragédii se schylovalo v úterý ráno v městské části Podlesí. Popeláři před 7. hodinou vysypávali kontejnery s tříděným papírovým odpadem v lokalitě u bývalého hotelu Merkur. Když otevřeli víko, aby dovnitř nahlédli, všimli si, že dole pod papírem zřejmě někdo leží. 

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Naši pracovníci kontejnery otevírají vždy právě z důvodu, aby si ověřili, že v nich není něco, co tam nepatří, případně, že v nich nepřespává nějaký člověk. Tentokrát, na rozdíl od minulé nešťastné události, byl člověk pod papírem vidět. Práci proto přerušili a muže se pokoušel vzbudit. Ten přitom spal tak tvrdě, že jim buzení trvalo poměrně dlouho."

Jak se ukázalo, jednalo se o bezdomovce, který si v odpadovém kontejneru ustlal v mrazivé noci. Netřeba domýšlet, jak by dopadl, pokud by byl pod papírem schován tak, že by si ho popeláři nevšimli. V lisu by neměl žádnou šanci na přežití. 

Vzhledem k tomu, že mrazivé teploty jsou hlášeny i na následující dny a noci, musí popeláři kontroly kontejnerů provádět co nejdůsledněji, protože zoufalců riskujících život noclehem mezi vyhozeným papírem může být více. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy