Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci a studenti se učí prozatím dálkově, někde jen procvičují, jinde i známkují

  • Karviná,

Od začátku platnosti nařízení vlády uzavřít školská zařízení funguje ve školách dálkové studium. Učitelé komunikují se svými žáky prostřednictvím internetu, online programů nebo videohovorů. Například na karvinské Střední průmyslové škole elektronicky i odevzdávají dlouhodobé maturitní práce.

Školská zařízení v celé republice fungují v této době dálkově. Žáci a studenti procvičují zadané úkoly doma, některé školy i vypracované úlohy hodnotí známkami.. Například pedagogům Střední průmyslové školy v Karviné posílají studenti i maturitní práce a to i ty praktické. Týká se to třeba oboru  výuky Synumeriku na CNC obráběcích strojích v předmětu programování obráběcích strojů.

"Každý z žáků dostal na naše virtuální úložiště virtuální stroj, který může používat doma a následně to vyhodnocuji já doma na svém stroji," řekl Dominik Kryska, pedagog.

"Dnes měli studenti odevzdat maturitní práce, některé mám už nasdílené na disku . Tady vidím, kdo už co nasdílel, jednoho studenta jsem si stáhl, zrovna dělal převodovku," vysvětlil učitel Oleg Pasz.

V dálkové výuce pracují studenti Střední průmyslové školy pomocí několika internetových přístupů, kde mají také veškeré informace a zadání.

"Primárně máme webové stránky, kde jsou základní informace, pro rodiče na FB i na Instagramu.  Některé úkoly jsou samozřejmě na známky, nevíme, jak dlouho bude tento stav trvat, potřebujeme i uzavřít klasifikaci na konci roku," Eva Trnečková, učitelka angličtiny a informatiky. 

"Vzhledem k tomu, že ta doba není jednoduchá, tak se snažíme jim pomoct, aby vše bez problémů zvládli, řekla ředitelka SPŠ Karviná Česlava Lukaštíková.

I na Střední zdravotnické škole funguje režim na dálku.

"Ten dálkový přístup řešíme pomocí mailů a pomocí systému bakalář a budeme mít i zpětnou vazbu, abychom věděli, jak žáci plní své úkoly," řekl Wieslaw  Farana, ředitel SZŠ Karviná.

Kromě toho v těchto dnech probíhá komunikace mezi touto školou a čtyřmi nemocnicemi, ve kterých mají studentky praxi a to z důvodu výpomoci ve zdravotnictví nejen samotnými studentkami, ale i pedagogy.

"Čekáme, jaká bude potřeba, až to budeme vědět, rozjedeme tuto akci, bereme to jako občanskou povinnost, že budeme pomáhat nemocnicím v této nesnadné době a situaci," dodal ředitel.

Na základní škole Borovského  funguje také výuka na dálku. Škola komunikuje elektronicky i s rodiči, aby měli přehled, co mají děti za úkol. Zřídila i na webu novou stránku, kde mají přehledně všechny třídy zadané úkoly podle předmětů. Stránka se aktualizuje dvakrát týdně

"Ty úkoly jsou takového charakteru, že je tam zpětná vazba, ale není to o známkách, ani o novém učivu, že by se děti měly samy naučit Pythagorovu větu, ale snažíme se opakovat. Pokud nebudeme mít dlouho zpětnou vazbu od žáka, zeptáme se rodičů, jestli je nějaký problém," řekl ředitel školy Libor Stáňa. 

Ve škole jsou dva žáci, kteří nemají doma přístup k internetu, učitelé pak s nimi komunikují telefonicky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků