Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatky za psy jsou v Karviné odloženy, hromadné očkování psů se uskuteční

  • Karviná,

Poplatky za psy budou v Karviné odloženy. Poštovní poukázky na platby poplatků za psy rozešlou úředníci až ve chvíli, kdy bude epidemie koronaviru na ústupu a volný pohyb osob bude bezpečnější.

Magistrát města v aktuální mimořádné situaci upouští v zájmu zajištění maximální bezpečnosti o zdraví občanů od rozesílání poštovních poukázek pro úhradu místního poplatku ze psů. 

"Pravidelně zasíláme počátkem dubna složenky na poplatky za psy, my jsme se rozhodli, že ty složenky pošleme o něco později, nechceme, aby lidé chodili zbytečně na úřad platit poplatky, když není doporučeno chodit venku a hlavně na úřady, takže složenky budeme zasílat až ve chvíli, kdy ta situace ustoupí a bude volný pohyb." vysvětlil mluvčí Karviné Lukáš Hudeček.

V dubnu také každoročně probíhá na vybraných místech hromadné očkování psů proti vzteklině. to se uskuteční 29. dubna.

"Jedna změna akorát je u lokality v Karviné-Darkově. nebude probíhat očkování u restaurace Sznapka, ale na ulici Lázeňská, u Bistra, toto místo bylo vybráno na přání občanů a po dohodě s veterinářem," objasnila vedoucí Odboru komunálních služeb Jana Maierová.

Očipovaného psa může přivést na místo osoba starší 15ti let, sebou je nutné mít očkovací průkaz a poplatek za očkování.

"Žádáme občany, kteří přijdou se svým pejskem na očkování, aby dodržovali rozestupy minimálně dva metry, na místě si to budou veterináři také regulovat," dodala Maierová.

Hromadné očkování se netýká jen psů, ale je určeno i pro majitele koček, i kočky veterináři naočkují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy