Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Speciální čištění zbaví náměstí v Karviné nečistot včetně přilepených žvýkaček

  • Karviná,

Masarykovo náměstí v Karviné prošlo důkladným hloubkovým čištěním, o které se postarala speciální firma. Stroje dokonale zbavily dlažbu zaschlé špíny, ale i přilepených žvýkaček.

Dobu, kdy mají restaurace zavřeno a plochu Masarykova náměstí nezabírají ani venkovní zahrádky k posezení, využil magistrát města k důkladnému vyčištění jeho plochy.

"Vzhledem k tomu, že tady na ploše Masarykova náměstí probíhají celoroční společenské akce, přináší to sebou i to, že plocha náměstí dostává takzvaně zabrat, běžná údržba na to nestačí, tak jsme objednali speciální firmu, která by měla odstranit mastné fleky, žvýkačky a vše, co nejde odstranit," řekla vedoucí Odboru komunálních služeb MMK Jana Maierová.

"Provádíme to tak, že dlažbu nejdříve navlhčíme, pak použijeme chemicky odbouratelnou látku a pomocí horké vody a stroje to rozčistíme, kolega jde za ním a mezi spárami vyčistí všechny kořínky, dlažbu, nečistoty, žvýkačky, vše, co se tam za tu dobu dostane," popsal práce Jan Přívětivý, pracovník úklidových služeb.

Po skončení celého procesu se dlažba ještě oplachuje a impregnuje. 

"Dlažba je krásná, jako nová, vydezinfikovaná, vydrží to strašně dlouho," dodal Přívětivý.

Hloubkové tlakové čištění se v Karviné provádí pravidelně, přibližně co dva roky. Kromě náměstí prošly čištěním i chodníky kolem radnice, plocha u zámku Fryštát a později se počítá i s vyčištěním Univerzitního náměstí.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků