Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TS Karviná chtějí naučit občany správně třídit odpad pomocí instruktážních videí

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné vytřídí rok od roku více odpadu. Stále se ale opakují stejné chyby, které lidé při třídění dělají. Místní technické služby proto připravily instruktážní videa, která jednoduše postup a správnost třídění vysvětlují.

1362 tun. To je číslo, které shrnuje hmotnost celkového vytříděného odpadu jako papíru plastu a skla, které obyvatelé Karviné vytřídili v roce 2019. 

"V čem jsme byli rekordmani v roce 2019, tak je to v třídění papíru, kdy jsme vytřídili o 100 tun více než v roce 2018, za což občanům děkujeme, jde vidět, že to berou jako samozřejmost a životní styl," řekla vedoucí Odboru komunálních služeb MMK Jana Maierová.

I když čísla hovoří jasně, stále je co zlepšovat.

"V čem občané chybují při třídění, je to v redukci objemu odpadu, do nádob odkládají nesešlápnuté, jak PET lahve i kartony, i bioodpad, třeba větve  tam dávají celé a je problém při samotném svozu odpadu," řekla Maierová.

Technické služby proto zveřejnili instruktážní videa k separaci papíru a plastů, kde správnost třídění názorně vysvětlují.

"Jsme chtěli občanům ukázat, že odpad nekončí na skládkách, ale že se zpracovává a dále se z něj vyrábí další výrobky. V těch videích je vidět, co konkrétně do jakých popelnic patří a nepatří, jaké jsou chyby při třídění, že se máme zaměřit zejména na redukci objemů. Také jsme chtěli občanům ukázat výsledky za posledních pět let, že to má smysl a jaké jsou výsledky jejich snažení," řekl Michal Bartečko, vedoucí provozovny Odpady TS Karviná a dodal: "Momentálně zpracováváme video na separaci bioodpadu, jelikož se začaly objevovat další problémy, tak jsem se rozhodli občanům ukázat, jak to má vypadat."

Toto video bude zveřejněno v průběhu května nebo června.

"Dále chceme apelovat na občany, aby více využívali sběrný dvůr, přestože je ve vyhlášce zákaz odkládání kusového a objemného odpadu ke kontejnerovým stanovištím, tak denně se s tím potýkáme a TS nestačí kapacitně tento odpad svážet," dodala Maierová.

Instruktážní video Technických služeb Karviná k separaci papíru

Instruktážní video Technických služeb Karviná k separaci plastů


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy