Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí karvinští atleti závodili v překážkovém běhu, hodu do dálky a desetiskoku

  • Karviná,

Děti a mládež Tělovýchovné jednoty Jäkl Karviná nezahálejí ani o prázdninách. Utkali se v trojboji na hřišti Základní školy Borovského, kde mají i své zázemí. Na závodníky čekal překážkový běh, hod do dálky a desetiskok.

Trenéři TJ Jäkl Karviná uspořádali na hřišti Základní školy Borovského pro své členy prázdninový trojboj. Závodů se nakonec zúčastnily i děti, kteří s atletikou ještě ani oficiálně nezačali,

Tomáš Owczarzy, místopředseda atletického oddílu TJ Jäkl Karviná: "Tento závod je proto, že jsme dlouho nemohli nic dělat, je to pro naše členy a děti karvinské v rámci prázdnin.” 

Pro členy atletického oddílu a i děti, které se atletice nevěnují, připravili organizátoři překážkový běh, hod do dálky a desetiskok. Všechny tyto disciplíny se v rámci atletiky pravidelně trénují.

Tomáš Owczarzy, místopředseda atletického oddílu TJ Jäkl Karviná: "My trénujeme téměř všechny disciplíny, mimo skoku do výšky a o tyči, protože to nemáme kde trénovat, ale jinak běhy, skoky a hody to trénujeme."

Na startovní čáru se postavil i teprve dvouletý Adámek, který sem přišel podpořit svou sedmnáctiletou sestru, členku oddílu.Gabriela Bierská, maminka Adámka
: "Adámek je vlastně bráška, on netrénuje, on si tu šel jen zaběhat. Sport mu jde, rád se hýbe, skáče, běhá."

Rád se závodů zúčastnil i zkušený a úspěšný atlet Martin Bousek.

Martin Bousek, člen atletického oddílu TJ Jäkl Karviná: "Já jsem si vybral atletiku, protože mě to začalo bavit a ve škole mi říkali ať sem jdu, protože jsem dobrý. Ta atletika mě baví, je to moje srdcovka a už mám hodně medailí."

Největší úspěchy má ve skoku do výšky a do dálky a také překážkový běh na 200 metrů. Pořádaný prázdninový trojboj přivítal s nadšením. Závod byl ukončen malou štafetou. Výkony se zapisovaly podle věkové kategorie.

Tomáš Owczarzy, místopředseda atletického oddílu TJ Jäkl Karviná: "Nemůžeme nechat soutěžit dospěláky s miminky, každý dostane nějakou cenu.” Zájem o atletiku v Karviné se trenéři atletiky snaží vzbuzovat prostřednictvím náborů. V současné době má členská základna přes sto aktivních závodníků.

Tomáš Owczarzy, místopředseda atletického oddílu TJ Jäkl Karviná: "Velcí trénují i teď přes prázdniny, od září, když začne škola, tak na stránkách atletika Karviná tak tam jsou kontakty, máme tady trenéry, asistenty, stačí se přihlásit a můžeme se vídat.” 

Tento atletický oddíl pořádá pravidelně pro veřejnost například Běh Karvinou nebo sérii Běhů pro zdraví. V srpnu se běh pro zdraví uskuteční 13. srpna, start bude opět u letního kina v 17 hodin. Výtěžek ze startovného věnují atleti ČČK Karviná. Po prázdninách chce atletický oddíl podpořit v 6. a 7. Běhu pro zdraví další vybrané organizace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy