Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TJ SŠTaS Karviná upořádala seminář v silovém trojboji pro talentovanou mládež

  • Karviná,

Tělovýchovná jednota Střední školy techniky a služeb uspořádala seminář v silovém trojboji pro talentovanou mládež pro celou oblast Moravy. Cílem semináře bylo eliminovat chyby na prvních závodech, zvýšit prestiž a výkonnost závodníků a také upevnit přátelství mezi sportovci.

TJ SŠTaS Karviná byla oficiálně založena před půlrokem, pro své úspěchy ve workoutu jsou ale tito sportovci známí už delší dobu a pochlubit se mohou i světovými úspěchy v oblasti silového trojboje. O ně se zasloužil Mikuláš Sikora, současný Mistr Evropy, Mistr světa a držitel světového rekordu. Karvinští sportovci jdou příkladem a ostatní dostali šanci nasbírat nové zkušenosti prostřednictvím prvního víkendového semináře v silovém trojboji.

Lukáš Strouhal, trenér, předseda TJ SŠTaS Karviná: "S pověřením Českého svazu silového trojboje nás požádali, abychom uspořádali seminář mládeže, takže jsou tady kluci a holky od 14 let do 23 let. Jsme dali strop 15 lidí, aby to mělo smysl, hned to bylo naplněno během pár hodin."

Cílem semináře bylo eliminovat chyby na prvních závodech, zvýšit prestiž a výkonnost závodníků z Moravy a také upevnit přátelství mezi sportovci. Účastníkům semináře se věnovali lektoři s bohatými zkušenostmi, které vybral Český svaz silového trojboje. Patřil mezi ně Radomil Vašík, několikanásobný mistr ČR, úspěšný mezinárodní závodník a trenér mladých závodníků.

Radomil Vašík, lektor: "Se snažíme o to, aby oni věděli, jak pod tu činku mají správně nastoupit, jak dobře mají zahájit ten dřep, jaké části těla mají optimálně využívat k tomu, aby se pod tou činkou zpevnili, což je základ pro to, aby zvedli co největší váhu, takže aby to dělali bezpečně a co nejefektivněji pro to, aby mohli mít co nejlepší výkon. Ptají se na různé postavení chodidel, jak na široko si tu činku mají chytit u toho dřepu, aby mohli podat co nejlepší výkon."

Na seminář přijela ze Šumperka i Sandra Kučerová, vicemistryně ČR v silovém trojboji.

Sandra Kučerová, účastnice semináře: "Zajímalo mě to, protože jsme se chtěla víc vzdělat v tomhle a něco se dozvědět nového."

Od semináře očekává minimálně zlepšení techniky i mobility další účastník, Štěpán Küschner z Ostravy, držitel dvou stříbrných medailí z mistrovství Moravy a dvou bronzových medailí z MČR.

Štěpán Küschner, účastník semináře: "Mám nejsilnější dřep v kategorii juniorů do 105 kg. Doufám, že mi to přinese do budoucna, ať jsou vyšší čísla, ať jsem zdravější, protože při tomhle sportu je to zdraví klíčovější než ty váhy si myslím."

I když byl seminář určen talentované mládeži z Moravy, nenechal si ho ujít ani Viliam Kováč z Liberce. Mezi jeho úspěchy patří 3. místo na Mistrovství světa ve své váhové a věkové kategorii, Mistr Evropy v dresech a třetí byl na ME v RAW. Je také absolutní mistr republiky v juniorech.

Viliam Kováč, účastník semináře: "Je tady podle mě lepší atmosféra, lidi jsou tady pro mě sympatičtější, jsou tady zajímavé osobnosti jako Radomil Vašík nebo náš Mistr světa Mikuláš Sikora, takže se tady má člověk co naučit od těch nejlepších v republice."

Semináře plánuje TJ SŠTaS dělat pravidelně.

Lukáš Strouhal, trenér, předseda TJ SŠTaS Karviná: "Abychom zviditelnili Karvinou a celý kraj, že se tady taky něco děje."
Nahlásit chybu


K tématu
MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail