Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky kamerovému systému v Karviné se policistům podařilo zachránit lidský život

  • Karviná,

Velmi pozorný byl policista dozorčí služby karvinského policejního obvodního oddělení. Na kamerách si všiml podivně se chovajícího muže, který stále našlapoval na zábradlí mostu a nakláněl se přes něj. Vše nasvědčovalo tomu, že muž chce spáchat sebevraždu. Čin mu na místě přivolaná hlídka rozmluvila a předala ho lékařům.


Ukončit život kvůli pocitu nezvládnutí životní situace, do které se dostal, se rozhodl muž středního věku z Karviné. Jeho podivné chování sledoval službu konající policista na monitoru kamerového systému pár minut před půlnocí. Na místo proto vyslal hlídku, která byla nejblíž.

Adam Babisz, policista PČR Karviná: "My jsme byli kousek odsud, viděli jsme pána, který stojí opřený o zábradlí a dívá se dolů. S kolegou jsme k němu šli ze dvou stran kvůli taktice, kdyby chtěl skočit. Pána jsme rozmluvili, řekl, že má nějaké problémy, dluhy."

Muže následně posadili do auta, kde jeden z policistů poslouchal jeho příběh, druhý mezitím zavolal sanitku. Není to poprvé, co tento policista zachránil lidský život.

Adam Babisz, policista PČR Karviná: "Bohužel se to stává častěji, než bychom chtěli."

Tento příběh dopadl dobře díky kamerovému systému, který je v Karviné na vysoké úrovni.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Díky kamerovému systému policisté hlídkové služby mohli pomoci muži, který potřeboval mít někoho vedle sebe. Při naší práci nám velmi pomáhají a to nejen při zásahu, jaký se odehrál na kovonském mostě, ale i při pátrání různé trestné činnosti."

Kromě pevných kamerových bodů pomáhají ve městě i kamery mobilní umístěné v pojízdné služebně městské policie.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail