Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Permoník odletí zazpívat do newyorské Carnegie Hall. Za oceánem zazáří potřetí

  • Karviná,

Karvinský Permoník odletí ve středu za oceán, aby po dlouhých šesti letech opět zazářil ve slavné newyorské Carnegie Hall. Exkluzivně pro své podporovatele, fanoušky a hlavně rodinné příslušníky uspořádal v kulturním centru v Petrovicích u Karviné koncert, na kterém svůj program představil.

Karvinský pěvecký sbor Permoník se chystá odletět do Ameriky, aby v newyorské Carnegie Hall 29. března co nejlépe reprezentoval Českou republiku na prestižním festivalu Sounds of Spring International Music Festival. Program, se kterým vystoupí, představil na generálkovém koncertě.

Petr Kazík, prezident sboru: "V Carnegie Hall budeme zpívat potřetí, což je unikátní záležitost během deseti let být třikrát v Carnegie Hall je vzácnost. Ty ambice, se kterými tam jedem - budeme rádi, když zazpíváme a neuděláme ostudu, protože rok a půl se nezpívalo."
Barbara Januszová, hlava sboru: "Teoreticky zkoušky jsme měli jen online, přes notebook, takže nemůžu říct, jestli vám přivezeme to zlato, ale dáme do toho všechno, abychom to zlato přivezli, protože jsme přece Permoník."

Program je složený ze dvou částí. Zaznít musí od všech pozvaných sborů světová premiéra skladby Kyrie havajského autora, druhá část obsahuje vybraný dvacetiminutový soutěžní program. Permoník zazpívá lidové písně v úpravách současných autorů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy