Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K 60. výročí uspořádali zahrádkáři z Karviné-Starého Města výstavu a pokřtili knihu

  • Karviná,

Zahrádkáři z Karviné-Starého Města si připomněli 60. výročí organizace výstavou fotografií, které zachycují jejich činnost po celou dobu jejího fungování. Při této příležitosti se také křtila nová kniha nazvaná Vzpomínky na starou Karvinnou.

Zahrádkáři z Karviné-Starého Města se sešli u příležitosti 60. výročí založení organizace, aby si prostřednictvím výstavy fotografií připomněli, co všechno za více než půl století prožili a jaké akce a soutěže společně pořádali.

Silvia Škuľavíková, předsedkyně ZO č.5 Českého zahrádkářského svazu: "Bylo až dvě stě lidí, kteří se zajímali o zahrádkářinu a byli v tom svazu všichni. Podle kronik jsem vyčetla, že měli různé soutěže, jezdili na zájezdy, sadili i stromy a starali se o to taky, měli soutěže o největší brambor, o nejlepší zahrádku."

Zavzpomínala současná předsedkyně Sylvie Škulavíková. Snahou členů zahrádkářů je pokračovat v tradicích a udržovat chod organizace i přes úbytek členů na současných 26.

Sylvie Škulavíková, předsedkyně ZO č.5 Českého zahrádkářského svazu: "Jezdíme na zájezdy, pokud můžeme, děláme výstavy, ty novější fotky, barevné, jsou z naší doby, taky nazahálíme. Děláme si sezení a tak."

Při této příležitosti se také křtila kniha Silvie Škuľavíkové. Původně měla být určená právě zahrádkářům, nakonec se v době koronaviru rozhodla autorka dokončit rozepsanou knihu o svém životě.

Silvia Škuľavíková, předsedkyně ZO č.5 Českého zahrádkářského svazu"Já pocházím z Karviné-Dolů, ze Solce, z té nejkrásnější části Karviné a byla jsem celý život u toho, jak ta Karvinná mizela a pak ještě život mé rodiny, protože jsem se jim narodila pozdě, měli mě až ve čtyřiceti. Já potom ty vzpomínky, které tam jsou, a které se zakládají na skutečných událostech, zaznamenala."

Kmotrou knihy se stala Dagmar Pabišová, která s vydáním knihy pomáhala.

Dagmar Pabišová, kmotra knihy: “Knížce bych popřála, ať se dobře prodává, ať si ji přečte hodně lidí, kteří o Karviné moc neví, ani já jsem třeba nevěděla, že se psala se dvěma n. Ať se líbí a ať si přečtou tu historii tady."

Kniha je obohacena i o soukromý archiv fotografií a dokumentů rodiny autorky.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail