Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do karvinského zookoutku se po zimě vrátili králíci a morčata

  • Karviná,

Do výběhu v zookoutku parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě se po zimě vrátili morčata a králíci. Pro tyto hlodavce byl loni postaven nový bezpečný výběh s příjemným posezením, který hojně navštěvují mateřské školy a rodiny s dětmi.

Výběh pro morčata a králíky najdou návštěvníci parku Boženy Němcové v zookoutku, jehož je součástí, od loňského roku. Postavili ho pracovníci Technických služeb podle své fantazie hlavně pro drobné hlodavce, jako jsou morčata a králíci. Tito obyvatelé se sem, do svého letního obydlí, vrátili a to ve větším počtu.

Josef Molnár, pracovník TS Karviná: "Tím, že začalo letní počasí, jsme vypustili morčata, 9 kusů dospělých a 14 kusů mláďátek a také jsou tu tři králíčci. Docházím tu jednou denně, ale tím, že bude teplo, tak dvakrát denně, abych jim doplnil vodu a speciální krmivo pro morčata i králíky."

Krmit mohou malé hlodavce i samy děti, důležité je, aby rodiče dohlédli na to, co do výběhu hází. Vhodná je zelenina a ovoce a také suché neslazené pečivo.

Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK: “Pro veřejnost bude areál otevřen od 8 do 17, v případě, že by bylo špatné počasí, se areál uzavře dříve. Kromě výběhu si tady mohou lidé posedět na lavičce a přečíst si informace o parku, které jsou při vstupu do tohoto areálu.” 
Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "Já bych jen chtěl požádat občany, aby neničili pletivo, protože z loňského roku ty zkušenosti máme, jsou tam tři otvory, kde je možné provádět krmení a další věc, kterou mám jako prosbu, máme tady loučku, která bude plná lučního kvítí, protože tak je to oseté, nechme si to na prohlížení a na krásu, nemusíme tím krmit ta zvířátka.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCesta von CZ, z. s. - Havířov, Karviná
Havířov
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - Průmyslová zóna Nové Pole
Karviná
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

SNOW-HOW ČR s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail