Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nenechte si ujít výstavu Světlo Evy Ulmanové. Svá díla vystavuje v Mánesově síni MěDK Karviná

  • Karviná,

Svou tvorbu právě nyní vystavuje v Mánesově síni MěDK Karviná výtvarnice Eva Ulmanová. Prohlédnout si můžete nejen její obrazy, ale i nevšední šperky a módní doplňky.

Do své tvorby přenáší výtvarnice Eva Ulmanová prioritně tok svých myšlenek a vnitřních pocitů a také odráží i reakci z vnějších událostí světa. Její výstava nazvaná Světlo má návštěvníky přimět k zamyšlení a k vědomí křehkosti života. A i když je svět zmítán nemocemi a boji, snaží se, jak sama říká, prostřednictvím svých obrazů rozsvítit plamínek naděje, lásky a možnosti společného bytí.

Eva Ulmanová, autorka výstavy: "Původně světlo fyzikálního rázu v mé hlavě muselo být přetvořeno situací s covidem, takže je v obrazech vyjádřeno světlo života, světlé chvilky člověka, by si je zažíval co nejčastěji může."

Obrazy zachycují například vývoj života, třeba symbol DNA šroubovice, ale i pocity týkající se dnešní doby.

Eva Ulmanová, autorka výstavy: "Jsou tam pocity ať už ochrana dítěte, jistota, ať už to, co člověk vnímá, musí se s tím poprat v životě, protože vzdát se nemůžeme, ale nakonec, šedý obraz, je to žena jdoucí si za svým, ať už se děje, co se děje."

Ve své tvorbě také využívá přírodní materiály, upravované polodrahokamy a upcykluje kabelky do nových obalů.

anketa: návštěvníci výstavy: "Člověk si v tom najde sám, co chce, to se mi líbí." "Paní Ulmanová je naše dcera, moc si ceníme, že i při zaměstnání si najde čas na svou zálibu.  Je tam práce s kovem, kamenem, což obdivuji." "Má to takové jednoduché a líbivé, nám se to líbí."

Eva Ulmanová vystavuje převážně v našem regionu. Chvilka zastavení u obrazů Evy Ulmanové stojí za to. Možnost vidět její tvorbu na vlastní oči mají zájemci do 29. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail