Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Riskantní jízdu zloděje auta ukončili v Karviné-Loukách policisté zastavovacím pásem

  • Karviná,

Karvinští policisté museli při jednom pronásledování řidiče v kradeném autě použít zátarasy a zastavovací pás. Při riskantní jízdě i v protisměru ohrožoval zloděj ostatní řidiče. Obviněn byl z několika trestných činů.

Na Ostravsku ukradl auto, vyměnil registrační značky rovněž ukradené z jiného auta a myslel si, že mu to projde. Ne na dlouho. V Karviné neunikl pozornosti dopravním policistům.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Dopravní policisté zaregistrovali jedoucího vozidla BMW Z4, jehož registrační značky podle registru nebyly danému vozidlu přiděleny. Karvinští dopravní policisté na tuto podezřelou skutečnost zareagovali zapnutím světelného nápisu STOP POLICIE a zvukového znamení a těmito pokyny se snažili řidiče zastavit ke kontrole. "

Řidič však na znamení nereagoval, naopak. Rozhodl se pro nebezpečnou variantu a začal ujíždět směrem na Český Těšín. Zběsilou jízdou ohrožoval ostatní řidiče a kruhovým objezdem projel v protisměru.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Mezitím probíhala intenzivní relace mezi policisty ve služebním vozidle a v terénu, takticky připravovali vše potřebné k úspěšnému zastavení vozidla. "

To se podařilo v Karviné-Loukách, kde policisté použili zátaras a zastavovací pás.

Daniel Sekanina, vedoucí Dopravního inspektorátu Karviná: "Podstata toho je, že na základové desce jsou umístěny hroty, které jsou duté. Vozidlo přejede, hroty zůstanou převážně v pneumatikách zapíchnuty. Tím, že jsou duté, dochází k pozvolnému úniku vzduchu. Ovladatelnost vozidla není nijak ztížena, dochází k pozvolnému snižování rychlosti, neohrožuje to bezprostředně řidiče ani ostatní účastníky.” 

Auto to sice zastavilo, řidiče ne. Ten začal policistům utíkat, zastavilo ho až použití hrozby namířenou střelnou zbraní. Čelí obvinění z několika trestných činů.

Nahlásit chybu


K tématu
Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail