Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Kovoně v Karviné se konalo fotbalové finále okresního poháru žáků a dorostu

  • Karviná,

Na fotbalovém hřišti na Kovoně se konalo finále Českého poháru žáků a dorostu okresu Karviná. Zatímco pro žáky je tato soutěž pořádána pravidelně, dorostenci se účastnili letos poprvé.

Finále Českého poháru žáků a dorostu okresu Karviná se konalo na začátku června na Kovoně. V kategorii žáků, kdy se se proti sobě utkali hráči MFK Karviná B a SK Horní Suchá, vyhrála Karviná 1:0.

Martin Svoboda, trenér starších žáků SK Horní Suchá: "Přestože jsme prohráli, tak si myslím, že ten zápas byl velmi vyrovnaný. Na obou stranách byly šance a myslím si, že těch šancí jsme měli více, na ty bychom vyhráli. Bohužel, neměli jsme štěstí, nespadl nám tam ten gól, i když už kolikrát jsme ten gól křičeli, ten jediný gól, který jsme dostali, rozhodl celý zápas."
Zbyšek Gazda, trenér kategorie U13 MFK Karviná: "Utkání bylo velmi vyrovnané. Jak Horní Suchá, tak naši kluci hráli výborné utkání. Rozhodl detail v tom utkání a ten detail je v tom, že ti naši kluci mají těch tréninků daleko více v týdnu než v Horní Suché a možná, že to byl ten rozhodující moment v tom utkání, že ti naši kluci měli sílu až do konce utkání a byli schopni to utkání zvládnout."

Na hřišti se pak v kategorii dorostenců utkali fotbalisté Horní Suché a Petrovic . Zatímco pro žáky je tato soutěž pořádána pravidelně, dorostenci se účastnili letos poprvé.

Jiří Lincer, předseda Okresního fotbalového svazu Karviná: "Ve fotbale nám ubývá mládeže, hlavně dorostenců, takže tímto způsobem jsme je chtěli povzbudit k tomu, aby ti dorostenci nezanevřeli na ten fotbal, aby pak, když dohrají v dorostencích, aby přešli do kategorie mužů."


Vítězem utkání v kategorii dorostu se stal tým Horní Suché, který porazil Petrovice 0:2.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy