Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné slavili Mezinárodní den jógy na Lodičkách

  • Karviná,

Jóga je v dnešní uspěchané době vyhledávaným zdrojem koncentrace, odpočinku a energie. Toto cvičení má dokonce svůj den v kalendáři a v Karviné si ho připomněli hromadným cvičením pod širým nebem.

Oslava Mezinárodního dne jógy se konala v areálu Lodiček a obsahovala několikahodinový program, ve kterém se střídali lektoři, každý měl připravený jiný druh jógy. 

Grazyna Wilk, lektorka jógy: "Každý se zajímá o něco jiného, každý si tu jógu vede po svém, je tolik druhů jógy a každý si ji pak stejně upraví podle sebe. Já ráda vedu jógu s prodlouženou muzikorelaxací, mám nástroje, ta relaxace je o to příjemnější."

Cvičila se například acroyoga, kundalini jóga nebo jóga, která spojuje všechny generace. Tento blok cvičení si pro přítomné připravila Jana Kovaříková.

Jana Kovaříková, lektorka jógy se zaměřením pro seniory: "Jóga je napůl myšlení, napůl cvičení a o tom, aby se člověk cítil hezky dobře. A tím, jakou jsem tady dala desetiminutovou sestavu, tak to je sestava, kterou cvičíme v domovech pro seniory, je to mix písniček a já jsem to přizpůsobila dnešní lekci."

Každý, kdo se tohoto maratonu jógy zúčastnil, na sobě poznal, čím vším ho toto cvičení obohacuje.

anketa, účastníci akce: "Určitě má člověk vnitřní klid větší než normálně co prožívá v životě ten stres, tady se přijde člověk uklidnit a zapomenout na starosti všechny vlastně." "Hlavně v tom si uvědomit sám sebe, soustředit se sám na sebe."

Spolupráce ve dvojicích a trojicích byla nutná u acroyogy, kterou vedla Karolína Karásek.

Karolína Karásek, lektorka jógy: “Je to jóga, která má prvky akrobatiky a klasické jógy, já tam zapojím do toho i hata jógu a rozcvičení. Hata jóga je taková klasická, ze které vychází všechny ty moderní."

Kundalini jógu nebo-li jógu vědomí zvolila Jana Wilczková.

Jana Wilczková, lektorka jógy: "Zaměřili jsme se dnes na pozitivní mysl, jsme posilovali to, co je v nás pozitivního, abychom se v dnešní době nesoustředili na to, co je špatně, ale na to, co je dobré, za co jsme vděční, pokoru. Rozproudili jsme energii po celé páteři vstupními cviky."

Oshovy dynamické meditace zařadil do svého bloku i další lektor jógy, Tomáš Kozma.

Tomáš Kozma, lektor jógy: "Je to meditace, která je dynamická, je v tom zahrnut aktivní pohyb, dech a tanec a skrze tento dynamický pohyb se dostáváme do vnitřního klidu, tichého světa, který je v nás."

Se všemi lektory se lidé mohou potkávat pravidelně ve Fit Beleze nebo si jógu mohou zacvičit i na pravidelných ranních lekcích na Lodičkách.

Tomáš Kozma, lektor jógy: "To už máme od roku 2017, kdy s Markem Szwedou vedeme cvičení zaměřené na jógu, stabilizační cvičení, jsou součástí i meditace a je to s dobrovolným vstupným, které jde pak na nadační fond Hope, který jsme nedávno s kamarády založili. Je na podporu dětí ať už v ČR nebo ve světě, máme projekty rozjeté po ceLém světě, je potřeba si pomáhat."

Začít cvičit jógu může kdokoliv a v jakémkoliv věku, stačí jen chuť začít.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy