Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Amatérští výtvarníci malovali na velkoformátová plátna pod vedením Tomáše Oslizloka

  • Karviná,

U petrovické hájenky se konal plenér pro účastníky kurzu Relaxačního malování. Začátečníci i mírně pokročilí zkoušeli malovat akrylem především krajinu a různé květiny, ale i troufli si i na figurální motivy.

Už potřetí se mohli příznivci malování různými technikami účastnit pětidenního plenéru u petrovické hájenky. Věnoval se jim lektor a známý malíř Tomáš Oslizlok.

Tomáš Oslizlok, lektor, výtvarník: "První dva dny jsme měli smůlu na počasí, tak jsme malovali víc uvnitř než venku, ale už je hezky, tak jsme venku, je tady krásná příroda kolem. Já se tady snažím všem radit, jak kreslit, malovat, jak používat barvy, štětce, kompozici, perspektivu a  podobně."

Všichni měli k dispozici velkoformátové plátno, na které své motivy malovali akrylem.

Tomáš Oslizlok, lektor, výtvarník: "Základem je kresba, máme tady celou řadu předloh, které vznikly v kurzech  Relaxačního malování, ale někteří si ty předlohy připravují přímo na místě tady. Připraví si kresbu, pak si to naskicují. Malujeme různé motivy, jsou to krajina, květiny, figurální motivy a někdy taky zátiší."

Všichni účastníci jsou amatérští výtvarníci, pro které je malování koníčkem. Patří do skupiny kurzů Relaxačního malování, které pravidelně probíhají v městském domě kultury.

Květa Tajovská, účastnice plenéru: "Já jsem moc ráda, že mohu chodit do takových kurzů. Tomáš Oslizlok je pohodový učitel, je tady spousta skvělých lidí. Tam mám venku obraz "U řeky město" no a dnes dělám "Slunečnice", snad se mi to podaří dodělat."

Pan Anton Svrček začal chodit na kurz malování k panu Oslizlokovi před třemi roky. Zkoušel malovat i dříve sám, kurzy mu ale kromě profesionálního vedení přinesly do života i nové přátele.

Anton Svrček, účastník plenéru: "Jelikož chodím rád po horách, tak to je asi nejvíc a taky mě baví i scifi, tak občas i něco ze scifi."

Všechny obrazy, které na plenéru vznikly, budou vystaveny v březnu na výstavě v městském domě kultury v Orlové. V Karviné se chystá výstava na září a obrazy bude možné vidět i v prosinci letošního roku.

Tomáš Oslizlok, lektor, výtvarník: "V současné době vystavujeme hlavně v regionální knihovně, v té kavárně nahoře."

Další plenér se uskuteční 8. až 12. srpna, a to na Základní škole U Lesa. Volná místa na tento plenér ještě jsou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy