Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budovu vlakového nádraží v Karviné čeká celková rekonstrukce, zpřístupní se i ochoz

  • Karviná,

Správa železnic má v plánu zrekonstruovat další významnou výpravní budovy v Moravskoslezském kraji. Tentokrát je na řadě rozsáhlá obnova objektu osobního nádraží ve stanici Karviná hlavní nádraží.

Už letos na podzim čeká vlakové nádraží v Karviné velká rekonstrukce. Práce by měly začít letos na podzim , potrvají jeden rok. Změní se centrální a severní části výpravní budovy.

Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic ČR: "V severní části objektu dojde k ubourání 2. patra, přízemí pak bude částečně otevřeno směrem k přestupnímu autobusovému terminálu. V těchto prostorech budou zřízena stání pro kola a dobíjecí stojany pro elektroauta."

V centrálním prostoru výpravní budovy dojde především k rekonstrukci veřejných toalet a ke
zpřístupnění ochozu pomocí vřetenovitého schodiště a výtahu.

Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic ČR: "Na ochozu bude provedena příprava pro jeho komerční využití, současně vznikne prostor pro gastronomický provoz. Počítáme s využitím tohoto prostoru pro využití klubu mladých železničářů.

Na prostory na ochozu se členové klubu modelářů těší.

Rostislav Roubic, vedoucí Klubu modelářů Karviná: “Potřebujeme hodně velké prostory, už kvůli výstavním možnostem. Rádi bychom karvinské veřejnosti jednou ukázali naše díla a rádi bychom využili hlavní vestibul stanice Karviná, to nadpodlažní patro."


 Během stavebních prací bude ve výpravní budově pro cestující po celou dobu zachován provoz pokladen a komerčních prostor bez omezení.

Po dobu výstavby budou uzavřeny veřejné toalety v odbavovací hale, k dispozici bude náhradní WC v mobilních buňkách. Celkové investiční náklady akce činí necelých 49 milionu korun. Spolufinancovat chce rekonstrukci Správa železnic i z prostředků EU.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy