Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejový klub Karviná zprovoznil na zimním stadionu tělocvičnu pro děti

  • Karviná,

Na zimním stadionu otevřel Hokejový klub Karviná novou tělocvičnu pro děti. Nové zázemí pro jejich fyzickou přípravu vzniklo z původního prostoru bufetu.

Malí hokejisté místního Hokejového klubu Karviná mají k dispozici nové zázemí pro zlepšování fyzické kondice. Výstavbu tělocvičny si klub určil jako další cíl rozvoje Karvinského hokeje.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Primárně to je zaměřené na hluboký stabilizační systém, máme tady závěsné systémy, kde starší děti budou moci trénovat, medicinbaly, bossy na stabilizační systém takzvaný CORE, to je dnes alfa a omega sportu a hokeje jako takového."

Příprava mimo ledovou plochu k hokeji patří.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "My musíme ty děti rozvíjet tak, jak jsme byli rozvíjeni my. Dnes nemají ty děti skrz tu dobu být venku, hrát si s kamarády, tak musíme suplovat školu a nahradit jim ten pohyb tady v tělocvičně."
anketa: hráči HK Karviná: “20 Těším se moc na tréninky a tělocvična se mi moc líbí.” "Jsme tady poprvé a vypadá to dobře."

Tělocvična vznikla za 80 dní intenzivních prací, kdy byly nutné bourací práce, vyrovnání podlahy, položení koberce pod tatami, kompletní výmalba prostoru a následné vybavení potřebnými pomůckami a cvičebním nářadím. Finance na přestavbu poskytla klubu Nadace OKD a také město Karviná.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: "Je vidět, že nové vedení HK Karviná se snaží zlepšit podmínky mladé generaci, což je hlavním cílem a my, jako město, toto podporujeme. Dětí je dost a myslím si, že hokej má v Karviné velkou tradici a to je další krok k tomu, aby ty děti si mohly vybrat z té široké škály nabídky sportu. Hokej to není jen hra na ledě, ale je to veškerá průprava i na suchu a velmi jako tělocvikář vítám, že se trenéři věnují i té pohybové aktivitě mimo led, protože děti v dnešní době a zvlášť po covidu trochu zapomněly na ty pohybové aktivity."

Kromě toho připravil Hokejový klub v nedávné době i hokejovou střílnu. Na dalším vylepšování zázemí chtějí trenéři pokračovat i v budoucnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy