Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konalo Mistrovství ČR v boxu školní mládeže

  • Karviná,

Oddíl boxu Tělovýchovné jednoty Karviná uspořádal v hale Kovona Mistrovství ČR v boxu školní mládeže. Pořadatele překvapil obrovský zájem, do ringu se postavil rekordní počet boxerů.


Oddíl boxu Tělovýchovné jednoty Karviná není v pořádání Mistrovství České republiky v boxu žádným nováčkem, letošní ročník dal pořadatelům ale pořádně zabrat. Účast na této celorepublikové soutěži byla rekordní.

Roman Nevrla, organizátor MČR v boxu školní mládeže: "Se dostavilo 118 boxerů, což v historii ČR se ještě nikdy nestalo."

Po tři dny mohli diváci sledovat napínavé vyřazovací, semifinálové a finálové boje. Ty závěrečné obsahovaly celkem 24 zápasů o zlato, přesně tolik, kolik bylo hmotnostních kategorií včetně děvčat.

Roman Nevrla, trenér boxerů TJ Baník Karviná, pořadatel MČR v boxu školní mládeže: "Musíme brát v potaz, že ti mladí začínají boxovat od 30 kg a končí to váhou super těžkou, tam je to co dva kilogramy, atp. Školní mládež boxuje na 1,5 minutu s minutovými přestávkami mezi koly."

Pořadatelé, ale i trenéři také musí vždy reagovat na změny, které každoročně vydává světová asociace, ať už ve váhových kategoriích nebo pravidlech.

Antonín Gašpar, trenér boxerů TJ Baník Karviná, spolupořadatel: "Takže se přibližujeme více k profi boxu, ale u kategorie dětí nelze dělat změny co se týče jejich bezpečí, není to jak u mužů, že odebrali přilby mužům, u dětí musely zůstat samozřejmě kvůli zdraví."

Zdraví účastníků měl na mistrovství pod bedlivým lékařským dohledem na starosti Jindřich Dolanský.

Jindřich Dolanský, lékař, zdravotní dozor na MČR školní mládeže: "Především musím na začátku zápasu je prohlédnout, zda-li jsou zdravotně způsobilí pro boj. Potom čekáme na případné zranění, které na tomto turnaji jsou minimální a je to taky díky rozhodčím, kteří perfektně předcházení těmto zraněním."

Z první vybojované zlaté medaile měla obrovskou radost mladá boxerka z Nitry Dominika Vnuková. Boxuje teprve půl roku, předtím se sedm let věnovala karate.

Dominika Vnuková, 1. místo na MČR v boxu školní mládeže: "Tím, že to byla moje první soutěž v Česku, v zahraničí, tak to pro mě byla nová zkušenost. Soupeřky byly fakt šikovné, měla jsem před nimi velký respekt před zápasem, jsou zkušené."

Z prvního mistrovského titulu se radoval i Josef Král z Prahy.

Josef Král, 1. místo na MČR v boxu školní mládeže: "Ten můj soupeř byl moc silný na mě, ale moc děkuji za zápas a pojedu dál."

Za domácí klub startovalo sedm karvinských boxerů a všichni získali na tomto mistrovství medaili. Pět z nich získalo bronzové medaile, další dva se ve finále pokusili vybojovat zlato. První z nich, Břetislav Piekar, nováček a méně zkušený boxer prohrál ve finále se zkušenějším soupeřem z Havířova a vybojoval stříbrnou medaili.

Břetislav Piekař, 2 místo na MČR v boxu školní mládeže: "Byl lepší a jsem rád, že mám druhé místo."
Pavel Bednář, trenér boxu TJ Baník Karviná: "Furt je to nováček, kdežto havířovský borec má několik zápasů za sebou, o hodně více zkušeností, ale v pátém měsíc to opakujeme to už budeme lepší."

Lépe se ve finále dařilo Patrikovi Parchanskému. Už před samotným zápasem věřil tomu, že svého soupeře porazí a to také dokázal.

Patrik Parchanski, 1. místo na MČR v boxu školní mládeže: "Nechodím na box moc dlouho a jsem ve finále, je to super jako. Já to chci samozřejmě vyhrát, pak budu mít nějakou zodpovědnost a trénovat ještě víc."
Josef Slepčík, trenér boxu TJ Baník Karviná. "Ambice má nejvyšší, to musí mít, jinak tady nemá co dělat a pracuje se s ním dobře, on je chytrý kluk, inteligentní. Zlato máme každý rok, ať už v kadetech, juniorech, školní mládež."
Roman Nevrla, trenér boxerů TJ Baník Karviná, pořadatel MČR v boxu školní mládež: "Bojové sporty mají vzestupnou tendenci z hlediska atraktivity u diváků už několik let, díky MMA a Lukáši Krpálkovi. Je jen dobře, že ta děcka po té covidové problematice se vrátila zpět ke sportu. Chtěl bych poděkovat vedení města za to, že nás finančně podpořilo a mohli jsme tuto nádhernou akci uspořádat."
Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Jsme jedno z mála míst v ČR a jediné v MSK, které tento box školní mládeže organizuje. Bych chtěl poděkovat organizátorům a našemu karvinskému oddílu boxu v čele s panem Romanem Nevrlou, protože ta příprava nebyla jednoduchá.” 

Letos se ještě uskuteční MČR v boxu seniorů, kde by měl za karvinský oddíl startovat čerstvý čtyřnásobný mistr republiky v boxu juniorů Josef Slepčík.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy