Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zámku Fryštát ožívá Rudolf II. a potkáte i Muže se železnou maskou

  • Karviná,

I když hlavní zámecká sezona skončila v říjnu a nastalo mimosezonní období, které je věnováno úklidu a péči o exponáty, dveře zámku se přeci jen pro návštěvníky úplně neuzavřely. Čeká je dokonce velká vánoční akce spojená s Mužem se železnou maskou.

Prohlídky komnat zámku Fryštát jsou mimo sezonu možné o víkendech v 11:00 a 13:00 hodin a pro návštěvníky je také připravena speciální akce Vánoce na zámku.

Ingrid Szczypková, ved. odd. školství, kultury a sportu Odboru školství a rozvoje MMK: "Ta se bude konat 10. prosince v sobotu a pro návštěvníky jsme připravili zajímavý program. Oblíbené divadelní představení, jsou to filmové adaptace slavných románů Alexandra Dumase."

Tentokrát na vás v komnatách bude čekat „Muž se železnou maskou“.

Ingrid Szczypková, ved. odd. školství, kultury a sportu Odboru školství a rozvoje MMK: "To není všechno, pro rodiče s dětmi máme připravenou kreativní dílničku, velice oblíbenou. Tam si budou moci s rodiči připravit speciální vánoční dekorace. Divadelní představení proběhnou od 10 do 16 hodin, máme vstupy v každou celou hodinu, máme tam pauzu ve 12 hodin. Srdečně zveme."

Prodej vstupenek začíná 1. prosince. A zastavit se můžete hned v Lottyhausu prohlédnout si multimediální výstavu o císaři Rudolfu II.

Petr Lukas, spolukurátor výstavy Rudolf II. ožívá: "Výstava vznikla k výročí narození a úmrtí Rudolfa II, letos si připomínáme 410 let a 460 let spojených s tímto jedním z našich nejvýznamnějších panovníků a celá ta výstava je moderně pojata. Jedná se o multimediální expozici kde máme různé technologie jako multi videomapping, projekci, animaci, hologramy a další. Využíváme ale i takové záležitosti, jako jsou rozšířené informační texty, 3D exponáty atd.”

Na výstavě jsou také vystaveny mini diorámy.

Petr Lukas, spolukurátor výstavy Rudolf II. ožívá: "V truhlicích jsou vyřezávané figurky z lipového dřeva pomalované, které představují různé důležité události z Rudolfova života a připoínají jeho záliby a koníčky."

Nebude chybět ani úvodní projekce, která představuje život a vládu tohoto panovníka.

Ingrid Szczypková, ved. odd. školství, kultury a sportu Odboru školství a rozvoje MMK: "Srdečně zveme všechny, protože výstava je zajímavá, využívá spoustu moderních prvků, takže se určitě bude líbit mládeži, dětem, ale zveme všechny, protože se budou moci dozvědět něco o tomto panovníkovi, kterého si jistě vybavujeme z dvoudílného filmu Císařův pekař a Pekařův císař. V tomto filmu ho skvěle zahrál Jan Werich a my jsme rádi, že průvodního slova v rámci multimediální prezentace se ujal syn Jana Wericha, pan Jiří Werich Petrášek."

Výstavu bude možné zhlédnout do konce února.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy