Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sklad Ztrát a nálezů karvinského magistrátu je plný kol

  • Karviná,

Sociální sítě jsou dnes plné nejrůznějších oznámení o nalezení mobilů, ODIS karet, hraček a dalších předmětů, nicméně internet nevyužívá každý a spousta věcí čeká na své majitele na magistrátě města, v oddělení Ztrát a nálezů. Většina z nich po třech letech propadá do majetku města.

Sklady oddělení Ztrát a nálezů jsou plné věcí, které odevzdali poctiví občané. Možná i vy jste se před časem smířili s tím, že se vaše kolo, peněženka nebo kabelka už nenajde, přesto tady čeká na vyzvednutí.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Pravidelně se nalezené věci vyhlašují na úřední desce magistrátu města a celková evidence nalezených věcí je zveřejněna tři roky zpětně na webových stránkách města Karviné. Po třech letech automaticky nalezené věci spadají do majetku obce, pokud o ně neprojeví zájem nálezce.” 

Mezi věcmi, o které se od roku 2019 nikdo nepřihlásil, je i tato rybářská sada.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Mezi nálezy je spousta kol, ale většinou jsou to kola nepojízdná, dále jsou to tašky, kabelky, batohy. peněženky, klíče a podobně.Mívali jsme tu třeba i invalidní vozík, jsou zde i drony a podobné věci.” 

Po třech letech pak komise rozhoduje o tom, co s věcmi, které si nikdo nevyzvedl a spadly do majetku obce, bude dál.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Jelikož se jedná o neupotřebitelné věci pro magistrát, předávají se bezúplatně charitativním organizacím jako je Adra nebo kola pro Afriku a podobně."

V Karviné se nalezené věci odevzdávají v budově B magistrátu města, kde je agenda Ztrát a nálezů na odboru organizačním. Nálezce pak musí dokázat, že věc je skutečně jeho, buď popisem znaků dané věci nebo doložením fotek.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Zatím se nestalo, že by si někdo přivlastnil věc, která mu nepatří, alespoň jsme o tom nezaznamenali žádnou stížnost."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy